Пенсіонер із Черкащини самостійно конструює літаки та навчає пілотувати. Віктор Юзва в небі уже 45 років. Працював льотчиком у Сімферополі, але відколи Крим окупувала Росія, вирішив покинути півострів. Тоді змайстрував літак і почав розвивати льотну справу на Черкащині. 

Журналістів 65-річний Віктор Юзва запросив на старі злітні смуги поблизу Корсунь-Шевченківського. Тут в ангарі його літак, на якому Віктор щовихідних піднімається в небо.

Машина з легкістю злітає після короткого розгону. Пілот скеровує літак вздовж злітних смуг, а потім кренить його для розвороту над полем. У Віктора це вже 9-й самостійно сконструйований літак. Для нього придбав тільки мотор, решту запчастин подарували друзі.

Цей зелений літак Віктор назвав селезнем, як дикого качура, бо у цих птахів найкраща аеродинаміка польоту, цю "пташку" майстрував разом із товаришем майже рік.

Літаками захопився ще в дитинстві, тому вступив до льотного училища. Уперше піднявся в небо за штурвалом, коли йому було 20 років. Потім працював у Криму, спочатку пілотом, далі – командиром. За 45 пілотних років налітав 13 тисяч годин, випробував пів сотні літаків.

"Я вважаю себе дуже щасливою людиною, тому що я ходив на роботу як на свято. Душа співає, співати хочеться, а особливо коли літав сільськогосподарською авіацією на маленькому літаку, який називається "Бекас", то я завжди співав", – каже Віктор. 

Майструвати власні крилаті машини почав після 30 років. А коли вийшов на пенсію – не відмовився від улюбленого заняття.

Хвилюється на кожному зльоті, та допомагає дружина Віктора.

"І на зльотах я з ним була, і якщо він ремонтує літак, я перша помічниця, можна так сказать, і клепала заклепки на літаку", – каже Мая, дружина Віктора.

До Корсунь-Шевченківського переїхав через окупацію Криму, бо хотів залишатися жити в Україні. На Черкащину його запросив товариш, теж пілот. Тут разом почали літати і набирати молодь для навчання. Яким має бути пілот – розповідають із власного досвіду.

"Розвинутий в усіх сферах, науці, у технологіях, а найголовніше – в авіаційній справі – аеродинаміка, сопромат і пішло. Йдуть найрішучіші і сміливі, бо літають одні смільчаки, боягузам тут не місце", – пояснює друг Віктора Юрій Красавчук.

Охочих політати виявилося так багато, що довелося обирати найкращих. Вчаться безоплатно, натомість допомагають ремонтувати літак.

Микола уже кілька років навчається льотної справи. Хлопець здобуває юридичну освіту, але без неба вже жити не може.

"Знаєте, найскладніше – навчитися рулити по смузі. Якщо я навчуся рулити по смузі, то в повітрі рулити дуже легко", – пояснює Микола Лисенко, учень пана Віктора.

Віктор уже навчив літати більше як сотню учнів. Планує і далі вчити молодь. А ще хоче продовжувати майструвати літаки і удосконалювати свої машини.