загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Аудит “Держрезерву” підтвердив тотальне розкрадання запасів і мільйонні збитки - Мінекономіки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Аудит “Держрезерву” підтвердив зникнення тисяч тонн запасів, прострочені продовольчі товари на сотні мільйонів гривень та багатомільйонні фінансові махінації. Про це за підсумками аудиту Держрезерву повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

“Напівпорожні склади, зникнення тисяч тонн запасів у невідомому напрямку, прострочені продовольчі товари на сотні мільйонів гривень, катастрофічний технічний стан підприємств, господарський безлад і багатомільйонні фінансові махінації - це перелік лише деяких основних пунктів з висновку Держаудитслужби, яка проводила ревізію “Держрезерву”, - йдеться у повідомленні.

Вказано, що масштабна ревізія із залученням усіх компетентних органів відбувалась вперше за останні роки за ініціативи Кабміну.

“Те, що відбувається в Держрезерві, є неприпустимим. Ще навесні, коли я тільки прийшов в міністерство і почав дізнаватися про кричущі факти діяльності Держрезерву, ми ініціювали перевірку. Влітку ми публічно заявили, що аудит проводиться і його результати в обов'язковому порядку будуть представлені усім - і журналістам, і правоохоронним органам. Ситуацію з Держрезервом, яку ми бачимо зараз, треба докорінно змінювати", - наголосив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Повідомляється, що за результатами перевірок наявності зернових запасів, виявлено такі факти:

- Псування зерна і неможливість його подальшого використання навіть для кормів - на суму 35,5 млн гривень. Причина: недбале та неналежне зберігання без дотримання будь-яких регламентів. Терміни зберігання зернової продукції складають 2 роки, тоді як маса зерна на держпідприємствах - продукція 2010-2011 років.

- Нестача зерна лише на одному з підприємств “Держрезерву” на суму 27,9 млн гривень. Ця вартість зерна зазначена в облікових цінах на момент його закладки. Тобто, на сьогодні сума збитків може складати в декілька разів вищу цифру.

Також вказано, що за результатами перевірки зберігання продуктів харчування, виявлено наступне:

- На підприємствах зберігаються товари продовольчої групи, терміни придатності яких вже давно закінчилися. Таких прострочених товарів, які можуть бути лише утилізовані, нараховується на суму понад 100 млн грн.

- На підприємствах є прострочені товари непродовольчої групи на суму 200 млн грн.

“Щодо фінансово-господарської діяльності підприємств “Держрезерву”, то сума порушень становила 31,4 млн грн. По апарату Держрезерву - порушення на 1,7 млн грн.

Також ревізіями встановлені порушення законодавства при здійсненні публічних закупівель без укладання договорів. Наразі матеріали, в яких наявні підстави, передано в НАБУ, СБУ та Національної поліції України”, - повідомили у пресслужбі.

Держрезерв

Державне агентство резерву України (Держрезерв) - центральний орган виконавчої влади, координується Кабміном. Система державного резерву - це група підприємств і організацій, завданням яких є організація зберігання продовольчих, енергетичних, промислових та інших товарів на випадок надзвичайних ситуацій державного масштабу.

Хронологія подій

У червні 2020 року аудиторська перевірка виявила нестачу зерна на складах однієї зі структур Держрезерву на суму понад 800 млн грн.

20 жовтня 2020 року під час свого щорічного послання у парламенту президент Володимир Зеленський заявив, що Кабмін найближчим часом має представити стратегію розвитку України до 2030 року, а також результати аудиту управління економікою.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин