загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Податок на нерухомість хочуть кардинально змінити: всім доведеться платити, незалежно від площі житла

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Нардепи пропонують законопроєкт, який змусить платити податок на нерухомість навіть власників невеликих квартир і будинків, які його раніше не сплачували.

Наразі податок на нерухомість сплачують власники великих квартир та будинків. Але невдовзі платити прийдеться всім, якщо нардепи підтримають законопроєкт.

Яким буде податок на нерухомість у 2021 році?

Як стягують податок на нерухомість зараз

Українці сплачують податок на нерухомість за так звані "зайві" квадратні метри, це:

•     квартири площею понад 60 метрів квадратних;
•     приватні будинки площею понад 120 метрів квадратних;
•     квартира + будинок загальною площею понад 180 метрів квадратних.

Розмір податку у 2021 році

Якщо не приймуть змін до закону, то у 2021 році ставка податку на один квадратний метр не перевищуватиме 1,5% від мінімальної зарплати. Розмір ставки залежить від місцевої влади, яка його і встановлює.

У 2021 році платитимуть податок за минулий рік, тобто за 2020. Відповідна ставка податку буде розраховуватися від розміру мінімальної зарплати станом на 1 січня 2020 року (4 723 гривні) і становитиме максимум 70 гривень 85 копійок за кожен "зайвий" метр.

Тобто власник квартири на 90 квадратних метрів заплатить максимум 2 125 гривень за "зайві" 30 квадратів.

Якщо площа квартири більша за 300 квадратних метрів, а будинку – понад 500, то сума податку збільшується на 25 тисяч гривень за кожен такий об’єкт (так званий "податок на розкіш").

Податок на нерухомість у містах України:

•     Київ, Одеса, Харків – 1% від розміру мінімальної зарплати (47,23 грн за кожен "зайвий" метр квадратний);
•     Львів – фізичні особи за одноквартирний, дачний чи садовий будинок будуть сплачувати 1%, а за квартиру у дво- чи багатоквартирному будинку – 0,5%.

Як і коли сплачувати податок

Податок на нерухомість нараховується за попередній календарний рік. Платіжки від Державної фіскальної служби мають надійти до 1 липня 2021 року. Сплатити суму, зазначену у них потрібно впродовж 60 днів з моменту отримання квитанції.

Якщо до 1 липня ви не отримаєте такої платіжки, зверніться до місцевого органу ДФС, щоб уникнути штрафу за протермінування оплати.

Яке покарання за несплату

За невчасну сплату податку на нерухомість передбачений штраф – 10% від суми податкового боргу за прострочку до 30 днів. Якщо понад місяць, тоді штраф – 20% від суми податку на нерухомість.

Пеню за несплату автоматично рахує система – залежно від суми боргу, кількості прострочених днів та інших чинників. Фізичну особу-підприємця за податковий борг можуть позбавити свідоцтва платника єдиного податку.

Як оскаржити податок

Якщо у платіжці вам нарахували занадто велику суму податку, а ви не маєте такого метражу нерухомості, можна звернутися до податкового органу за місцем реєстрації нерухомості. Не забудьте взяти з собою всі правовстановлюючі документи. У ДФС треба буде написати заяву про проведення звірки площі нерухомості та розміру податку.

Чому податок на нерухомість критикують

Механізм оподаткування нерухомості, описаний вище у матеріалі, піддають критиці. А все тому, що оподатковують саме метраж.

"Чинний порядок адміністрування податку по "квадратних метрах" можна порівняти з поголовщиною, податком на вікна або податком на димар. Очевидно, що вартість двох об'єктів в різних районах відрізняється економічно. А податкове навантаження на платників - однакова, що є далеким від поняття справедливості", – повідомив Данило Гетманцев, голова профільного комітету.

Яким буде новий податок на нерухомість

Податок на нерухомість хочуть прив'язати не до метражу, а до економічної вартості об'єкта. Експерти ознайомились з порівняльною таблицею проєкту закону.

Ставку податку на нерухомість так само визначатимуть місцеві органи самоврядування, але максимальна ставка становитиме 0,2% від оціночної вартості житла. Тобто за квартиру вартістю 1 мільйон гривень, максимум доведеться платити 2 тисячі гривень у рік.

Оподатковувати хочуть не лише житлові будівлі, але й недобудови – будинки, які не ввели в експлуатацію, але вони придатні до використання. На них пропонують встановити ставку до 0,3% оціночної вартості.

У проєкті пропонується скасувати низку пільг: об’єктів нерухомості, які не підпадали під оподаткування. Це дитячі будинки, гуртожитки, будівлі у власності громадських організацій тощо.

Натомість пропонують звільнити від податку пенсіонерів, ветеранів війни та праці та інших за умови, що оціночна вартість житла не перевищуватиме 300 мінімальних зарплат у містах з населенням понад 1 мільйон, а в інших – не більше 100 "мінімалок". Тобто за поточний рік пенсіонери, чиє житло дешевше за 1,42 мільйона гривень (у містах-мільйонниках) та 472 тисячі гривень (в інших містах) не матимуть платити податку.

Як оцінюватимуть вартість житла

У законопроєкті пропонують проводити масову оцінку нерухомості кожні п’ять років. Для новобудови враховуватимуть оціночну вартість на дату набуття права власності на об’єкт.

Проте податківці вже звернули увагу на суб'єктивність такого оцінювання, адже за основу братимуть не ринкову вартість, а механізм оцінювання незрозумілий. На це також звернув увагу міністр фінансів.

"Оцінити ринкову вартість об’єкту нерухомості зараз можна тільки в процесі купівлі-продажу. І залежить ціна від величезної кількості факторів – району, поверховості, інфраструктури, навіть панорами з вікна. Хто займатиметься цим питанням?", – зазначив Марченко.

Водночас міністр погоджується, що оподаткування нерухомості варто реформувати і прив’язка до ціни замість метражу може бути ефективною політикою.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин