загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українцям перестануть призначати соціальні пенсії без стажу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні до кінця 2020 року ті 60-річні, які не мають необхідний стаж, можуть отримати спеціальну соціальну пенсію. Уже з наступного року "соцпенсії" призначати перестануть. 

Громадяни, які не мають достатньо трудового стажу, отримуватимуть зовсім інші виплати.

Відповідну постанову розміщено на сайті Кабміну.

Хто має право на спеціальну пенсію?

Ті, кому не вистачає стажу. Згідно із законом, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років в 2020-му, потрібно мати не менше ніж 27 років стажу. Якщо є від 17 до 27 років стажу, доведеться працювати до 63 років, а від 15 до 17 років – 65 років.

Якщо у вас є 15 років стажу, але його не вистачає, щоб із 60-ти отримувати пенсію, ви маєте право на соціальну пенсію. Водночас варто зазначити, що такі виплати призначатимуть лише до січня 2021-го. 

Прописано, що розмір соціальної пенсії повинен компенсувати різницю між тими доходами, які є, і прожитковим мінімумом для непрацездатних (на даний момент - 1 712 гривень). Таким чином, якщо бюджет сім'ї не покриває цю суму, тоді цим займеться держава. За відсутності заробітку як такого держава виплатить повний прожитковий мінімум.

У той же час, якщо людина має другий транспортний засіб і площа житла перевищує 21 квадрат на людину плюс 10,5 квадратів на сім'ю, гроші виплачувати не будуть.

Що відбувається з пенсійною реформою? Чи дійсно українцям, які не мають достатньої кількості «трудоднів», припинять виплачувати мінімальні соціальні пенсії за віком?

Пояснює експерт з пенсійних систем Олександр Ткач:

Пенсійна реформа триває з 1998 року, тобто ми вже 22 роки щось там реформуємо. Але у справжньому реформуванні ми застигли десь на рівні 2003-2004 років, бо все, що далі робилося було просто імітацією. Це був секвестр пенсійних програм у солідарній системі, це було позбавлення права на пенсію за вислугу років, зменшення коефіцієнтів стажу з 1,35 до 1. Тому справжнього реформування, на жаль, не відбувається.

Ми бачимо, що є якісь намагання реформувати солідарну систему, але накопичувальної системи, яка дозволяє підвищувати пенсійні виплати, жоден уряд так і не спромігся зробити.

Стаття 46 Конституції України гарантує, що всі соціальні виплати мають бути підтягнуті до прожиткового мінімуму, визначеного законом. Тому якщо людина не має права по досягненню 60 років на отримання пенсії, то вона має право на отримання соціальних виплат. І ці соціальні виплати – на рівні приблизно 70% від мінімальної пенсії. Це близько 1000 гривень. Позбавлення таких виплат просто не може бути. Воно може відбутися в одному єдиному випадку, якщо під час тестування доходів людини виявиться, що в неї є інші джерела доходів. А так вольовим рішенням жоден уряд не може скасувати соціальну пенсію, тому що вона людині приписана законом та Конституцією.

Радник міністра соцполітики Микола Шамбір повідомив, що усім, хто не матиме потрібного мінімального стажу, замість пенсії виплачуватимуть мінімальну суму виплат - спеціальну державну допомогу. Нараховувати її буде не Пенсійний фонд, а органи соцзахисту населення. Ця допомога буде надаватися і чоловікам, і жінкам при досягненні 65 років.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин