загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсію збільшать, комуналку зменшать: коли, кому і за що

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, додаткові виплати до пенсій зможуть отримати ті, у кого в АТО/ООС загинув член сім'ї. Також деякі категорії будуть частково звільнені від комунальних платежів. Пояснюємо, що зміниться у грудні в соціальному і пенсійному забезпеченні.

Звільнення від комуналки

В Україні Кабмін ухвалив рішення частково звільнити від комуналки тих, хто має особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (йдеться про Героїв України, Героїв Соціалістичної Праці та повних кавалерів ордена Трудової Слави). Вони звільняються від комуналки в будинках без опалення в межах соціальних нормативів.

Нова соціальна допомога

Крім того, Кабмін встановив із першого серпня щомісячну адресну допомогу до пенсійної виплати непрацездатним членам сім'ї добровольців, які загинули під час участі в АТО/ООС, в разі втрати годувальника або до призначеної дітям державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

«Розмір виплат одному члену сім'ї повинен становити не менше ніж 7800 грн, на двох і більше членів сім'ї – не менше 6100 гривень кожному», – пояснюють у Мінсоці.

Хто ще має право на доплати

Виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, передбачена статтями 50 та 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

1) особам, які належать до категорії 1:

з учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

  • особам з інвалідністю I групи – 474,5 0 грн;
  • особам з інвалідністю II групи – 379,6 0 грн;
  • особам з інвалідністю III групи – 284,7 0 грн;

для інших осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

  • особам з інвалідністю I групи – 341,64 грн;
  • особам з інвалідністю II групи – 227,76 грн;
  • особам з інвалідністю III групи – 170,82 грн;

2) особам, які належать до категорій 2-4:

  • особам, які належать до категорії 2 – 170,82 грн;
  • особам, які належать до категорії 3 – 113,88 грн;
  • особам, які належать до категорії 4 – 56,94 грн;

3) дітям з інвалідністю, а також хворим унаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 170,82 грн.

Доплата за понаднормативний стаж

У грудні надбавка за рік додаткового стажу збільшиться із 17,12 до 17,69 грн, а з липня 2021-го – до 18,54 грн, а з грудня наступного року – до 19,34 грн.

На надбавку мають право жінки, які відпрацювали більш ніж 30 років, і чоловіки, які мають від 35 років стажу. Крім того, на надбавку можуть розраховувати й ті, хто пізніше вийшов на пенсію за власним бажанням:

  • на 0,5% – за кожний повний місяць страхового стажу починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відтермінування виходу на пенсію на термін до 60 місяців;
  • на 0,75% – за кожний повний місяць страхового стажу починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відтермінування виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.

 

Джерело:
До списку новин