загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українцям збільшать податки, але будуть платити по дві пенсії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Вже незабаром податки на зарплату в Україні стануть вищими. Однак за це влада обіцяє українцям компенсацію - правда, відкладену у часі. Вони зможуть в літньому віці отримувати по дві пенсії.

Глава комітету з питань соцполітики і захисту прав ветеранів Галина Третьякова розповіла, навіщо українцям збільшать податки, і хто буде розпоряджатися додатковими відрахуваннями, які вони щомісяця сплачуватимуть зі свого заробітку.

Розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) збільшать з 22 до 24%, а податки на доходи фізосіб виростуть з 18% до 20. Ці гроші будуть акумулюватися на спеціальних рахунках, з яких в старості українці зможуть отримувати ще одну пенсію.

Виглядає все це доволі заманливо і гладко, проте на ділі така система накопичення коштів на пенсію пов'язана з багатьма ризиками, найменший з яких - неабияка девальвація накопичених грошей. Але щось робити потрібно, бо солідарна пенсійна система тріщить по швах, і не факт, що нинішнім 30-річним, не кажучи вже про більш молодих, дістануться хоч крихти із колись щедрого "столу" Пенсійного фонду.

Рішення забирати по 4% додаткових податків в рахунок майбутньої пенсії - це компроміс, якого вдалося досягти між депутатами і Мінсоцполітики, каже Третьякова. Їхньому комітету вже передали оновлений текст законопроекту № 2683-д, в якому враховані зауваження обох сторін.

Щоправда, в остаточній редакції законопроект сформують лише після того, як по ньому дадуть свої висновки Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Нацбанк.

Попередньо вирішено, що система накопичувальних пенсій буде працювати через Центральний адміністратор. Це - державний орган, який спеціально створять для накопичувальних пенсій українців, які формуватимуться з додаткових податків на зарплату.

"У нас є домовленість з головою НБУ Кирилом Шевченком, що до другого рівня накопичувальних пенсій допустять банки і банківські депозити і, ймовірно, страхові компанії", - поділилася планами нардеп.

Законопроект мають намір доопрацювати з урахуванням всіх зауважень і внести його на перше читання Верховної Ради вже наприкінці лютого. Потім, ймовірно, його доведеться доопрацьовувати ще, і лише тоді його внесуть на друге читання. Однак є шанс встигнути ухвалити його до закінчення п'ятої сесії, передбачає Третьякова.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими

 

Джерело:
До списку новин