Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.
Уже не перший опалювальний сезон з’являються новини про астрономічні суми в платіжках за тепло, що викликає неабиякий резонанс серед українців. Починаючи від 2016 року повідомлення про нарахування в 6-15 тис. грн за опалення стандартної квартири потрапляють у теленовини, їх залюбки підхоплюють і соцмережі. Згодом з’ясовується, що нарахування були помилковими.
Перші повідомлення про рекордні суми в платіжках з’явилися ще взимку 2016 року, зокрема, мешканці багатоквартирного будинку на Татарці в Києві отримали квитанції, де за 10 днів опалення нарахували понад тисячі гривень на кожну квартиру, хоча в будинку був лічильник. Тоді ж стало відомо, що рекордний рахунок за тепло отримав киянин, сума становила 6 571 гривню.
Володимир Зеленський доручив заступнику голови ОП Кирилу Тимошенку перевірити відповідність тарифної сітки на побутовий газ і опалення в регіонах, а також з’ясувати причини завищених тарифів для населення.
Наступного року киянка повідомила на своїй сторінці в Facebook, що отримала платіжку за опалення в грудні своєї квартири на 180 кв. метрів на 13 тис. 163 грн. З урахуванням боргу дівчина мала б сплатити майже 20 тис. гривень.
2017 рік відзначився ще двома повідомленнями про рекордні нарахування за тепло і також від киян: майже 10 тис. грн. мав сплатити мешканець нової 120-метрової квартири на столичних Позняках та 8 тис. грн. власник квартири розміром 88 кв. метрів у старому будинку на Подолі.
Під час наступного опалювального сезону почали з’являтися новини про те, що українці отримують платіжки з боргами за газ. Мешканка Білої Церкви встановила лічильник і невдовзі отримала повідомлення про міфічний борг за опалення в 3 тис. гривень. Раніше їй нараховували за так званими «нормами». Довелося розбиратися з облгазом.
Схожі історії були й в наступні роки. У 2019-му у сюжеті по телебаченню розповіли про те, що українці отримали квитанції, в яких вартість блакитного палива утричі більша, ніж раніше, а в 2020-му мешканка Києва мала б сплатити за опалення за січень майже 53 тисячі гривень.
Цього року також вже повідомлялося про випадок, коли кияни отримали платіжку з рекордною сумою за опалення – понад 12 тисяч гривень за 99 кв. метрів.
Подібні «аномальні» рахунки періодично надходять до споживачів, у кожному випадку слід розбиратися окремо, де сталася помилка в нарахуваннях та домагатися перерахунку від теплопостачальників.
Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими