загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Ціна на газ опустилася нижче рівня 2018 року

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Рішення уряду про встановлення граничної ціни на газ для населення на рівні 6,99 грн. за кубометр знизить його вартість в середньому на 30%. А для частини українців це зменшення становитиме майже 40%. Про це повідомляє начальник відділу енергозбереження управління житлово-комунального господарства та енергозбереження ТОДА Михайло Гиренко.

Платіжка менша майже на 500 гривень

Кабмін затвердив державне регулювання цін на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону. Однак рішення про державне регулювання ціни на газ не означає, що уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні.

– Ця ціна є нижчою на 1,5 грн. за куб від тієї, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. З ціною 6,99 грн/куб середня платіжка буде приблизно на 500 грн. меншою, – зазначив Михайло Гиренко.

Гранична ціна за розподіл газу – не більше 1,79 грн.

Крім того, Нацкомісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг схвалила зниження тарифів на розподіл газу для 14 облгазів.

Пониження стосується компаній, у яких тарифи були суттєво вищими, аніж у середньому по країні.

У більшості це невеликі облгази, у яких не спрацьовує економія на ефекті масштабу. Серед них компанія  ПрАТ «Тернопільгаз».

Зниження склало 5-30%, тарифи цих компаній тепер становитимуть 1,66-1,79 грн. (без ПДВ).

Субсидії виплатять у повному обсязі

Поряд з тим українці продовжать отримувати субсидії навіть після рішення Кабміну обмежити ціну на газ до 6,99 грн. Про це на засіданні Кабміну повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Люди, які отримують «мінімалку», пенсіонери і соціально вразливе населення продовжать отримувати субсидії у повному розмірі. Середній розмір субсидії в Україні становить понад 1600 грн. Отримують їх три мільйони домогосподарств», – заявив Денис Шмигаль.

– Громадянам, які вже отримують субсидію, хвилюватися не варто, їм вона призначена на опалювальний сезон 2020-21 років. Згідно з постановою про надання субсидії, передбачено, що у разі зміни тарифів на житлово-комунальні послуги розмір субсидії перераховується в автоматизованому режимі. Тому не потрібно подавати ніяких додаткових звернень та документів», – розповідає заступник департаменту соцзахисту Олег Воронка.

Громадянам, які не отримували субсидію, з 1 січня, у зв’язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги, варто звернутися до місцевих управлінь соціального захисту населення та подати заяву на отримання допомоги.

Також уряд ухвалив рішення щодо змін порядку надання субсидій. За словами Олега Воронки, тим громадянам, яким колись відмовили в отриманні субсидії, зараз варто звернутися до місцевих управлінь соціального захисту населення за місцем проживання для перевірки права на отримання допомоги.

Відтак, відповідно до змін, житлова субсидія може призначатися:

– на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (на сьогодні житлова субсидія їм може призначатися лише за рішенням комісії);

– за рішенням комісії домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Рішення про встановлення граничної ціни на газ не означає, що уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні.

Сьогодні без втручання в ситуацію вже б у лютому кубометр газу міг подорожчати до 12 грн. В умовах недосконалої конкуренції, монополізації ринку встановлення граничної ціни є необхідним, аби збалансувати та спрямувати ринок на шлях розвитку, а не консервації монополій.

Чому ринок газу надзвичайно важливий для майбутнього України? Ринок газу — це кінець монополізму та надприбуткам окремих олігархів. Це можливість обирати свого газопостачальника й отримувати кращу ціну, послуги та сервіс. Ринок газу також покладає край крадіжкам блакитного палива та обкраданню державних компаній через різни схеми.

Надалі уряд зробить так, щоб усі газопостачальні компанії представили свої річні продукти для українців. Тоді люди зможуть підписати річний контракт і заздалегідь розуміти, скільки вони платитимуть узимку або влітку. Це європейський підхід, який діє в усіх цивілізованих та розвинених країнах.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими

 

Джерело:
До списку новин