загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Лазебна: добровільні пенсійні внески принесуть державі 35 млрд (інфографіка)

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У 2003 році було визнано, що в Україні має запрацювати трирівнена пенсійна система. Однак наразі ми маємо лише солідарний та накопичувальний добровільний рівень. При цьому останнім охоплені менше 1 мільйона українців.

Про це розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна на Українському Пенсійному Форумі.

«Я вважаю, що така ситуація склалася через те, що держава не приділяла достатньо уваги добровільним накопиченням. У нас фактично працює солідарний рівень. І коефіцієнт заміщення сьогодні складає 28,7% – і в цього показника є своє пояснення», — розповіла Лазебна.

Коефіцієнт заміщення – це співвідношення розміру пенсії до розміру заробітної плати, яку працівник отримував до виходу на пенсію. Тобто в Україні пенсіонери отримують лише 28,7% від суми свого заробітку.

Чому такий відсоток? За словами міністерки, в Україні платять внески 13,2 млн найманих працівників, тобто на користь цих людей сплачуються внески. При цьому пенсії виплачуються для 11,2 млн пенсіонерів.

«У 2016 році була вдвічі зменшена сума єдиного соціального внеску, і тоді казали, що відбудеться детінізація зарплат, і Пенсійний фонд наповниться. Так мали з’явитися кошти, щоб підвищувати пенсії. І, мушу визнати, нічого цього не сталося», — заявила Лазебна.

Вона звернула увагу на прогнози щодо коефіцієнту у 2055 році: за підрахунками експертів, тоді українці отримуватимуть пенсії, що складатимуть лише 18% від їхнього заробітку.

Як розвиватимуть накопичувальні пенсії для всіх:

  • впровадження – 2023 рік;
  • залучення до системи 10 млн осіб;
  • 30−40 млрд грн інвестицій за рік в економіку країни.

Розвиток добровільних пенсійних накопичень у 2021:

  • професійне державне регулювання та підвищення прозорості роботи недержавних пенсійних фондів;
  • популяризація такого виду накопичень;
  • держава як взірець: накопичувальні пенсії для працівників підприємств, що передаються на приватизацію, держпідприємств;
  • за перші 5 років очікуваний рівень інвестицій в економіку — 35 млрд грн.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими

 

Джерело:
До списку новин