"Немає на світі двох однакових котів". Даний принцип поставимо на чільне місце. Вусаті вихованці серйозно відрізняються за рівнем активності, темпераментом, характером, звичками і т.д. І все ж будь-який кіт завжди залишається... так-так, саме котом, інформує Ukr.Media.

Є речі, які в тій чи іншій мірі характеризують усіх вусатих-смугастих. Нашу чергову статтю ми із задоволенням адресуємо власникам-початківцям: ви отримуєте на руки невелику пам'ятку по найбільш характерні особливості поведінки своїх муркотунів.

Дивіться на світ очима пухнастих друзів

Коти не переносять грубості і безцеремонності у всіх проявах. Поважайте особистий простір своїх вихованців, не згрібайте їх в оберемок, не розштовхуйте під час солодкого сну.

Не забувайте: коти люблять дружити на своїх власних умовах. Які це умови? Спостерігайте за вихованцем уважно, зчитуйте всі сигнали, які він подає. Але намагайтеся нічого не нав'язувати — так ви тільки нашкодите справі.

Коти не люблять, коли їх поїдають довгим пильним поглядом

Але самі частенько роздивляються своїх господарів, причому довго. Зловили на собі такий погляд — не губіться. Подивіться — можливо, він завершиться повільним морганням. Це і є знаменитий котячий поцілунок. Усе просто: подивіться і точно так же моргніть у відповідь. Ось і визнання у взаємній любові.

Коти люблять грати

Особливо в сутінки і вночі. Вусатих не даремно називають сутінковими тваринами — пік їхньої активності припадає на вечір і ніч (або досвітні години). Виходить велика проблема, особливо коли господарі чуйно сплять. Але все можна вирішити: перед сном грайте з вихованцями в галасливі інтерактивні ігри, давайте їм можливість випустити пар. Тож ніч пройде набагато спокійніше.

Коти обожнюють коробки, сумки та інші обмежені простори

Пояснення просте: мурликам простіше зберігати тепло, а ще вони відчувають себе в безпеці і комфорті. Так що не викидайте старі коробки: з них виходять відмінні іграшки для домашніх улюбленців.

Коти цінують увагу і турботу

Це лише так кажуть, що коти самодостатні і незалежні. А з часом ви з'ясуєте, що вихованці постійно в режимі нон-стоп наглядають за своїми господарями. Від котів не приховаєте жодне значуще заняття Порада: проходячи повз у своїх справах, не втрачайте можливості приголубити і погладити свого кота. Добре слово — і котові приємно.

Коти люблять ласку і погладжування

Але гладити котів треба з розумом: у кожної тварини є свої заборонені зони. Зазвичай (але не факт), коти не люблять підпускати в область животика, заперечують, коли їх хапають за лапки або хвіст. З іншого боку, рідко яка мурлика відмовиться від погладжування або почісування щічок, підборіддя, за вушками, в області основи хвоста і просто по спинці. Хоча...як пощастить!

Коти люблять котячу м'яту

Але знову ж таки, не все. Під "м'ятою" ми розуміємо як спеціальні краплі або спреї, так і "котячу травичку", що продається в спеціальних лотках в зоомагазинах. Обов'язково спробуйте — раптом вашому вихованцеві сподобається. Задоволення, до речі, абсолютно нешкідливе.

Крім іншого, котяча м'ята в формі спрею стане в нагоді і для навчання — для більшої привабливості нею можна обробляти, наприклад, дряпачки, щоб спонукати вихованця користуватися ними.

Коти точать свої кігтики

Це природа, і подібну поведінку слід приймати як даність. Приготуйте спеціальні іграшки, причому не одну, а кілька різних моделей. Настінні, підлогові, комбіновані і т.д. І так — котяча м'ята вам у допомогу.

Коти люблять сонечко і сонячні промені

Зверніть увагу: як тільки вийде сонечко, його теплі промені проникнуть у квартиру — відразу ж на тепло вийде поніжитися ваш кіт. Кумедно спостерігати з боку.

Коти обожнюють усі високі місця

Забратися на високий шафа і оглядати звідти околиці — дуже навіть по-котячому. Допоможіть своєму вихованцеві, обладнайте для нього який-небудь наглядовий пост.

Коти люблять спостерігати життя за вікном

Обов'язково відкрийте вихованцеві доступ на яке-небудь вікно (підвіконня) або балкон (якщо це безпечно). Вусаті друзі можуть годинами спостерігати за пташками або просто за тим, що відбувається на вулиці.

Коти люблять багато спати

І це теж прописна істина. Коти насправді сплять дуже багато, до 16-18 годин на добу. Втім, деякі тварини вважають за краще чергувати цикли сну і неспання — це знову ж таки глибоко індивідуально.

Пропонуємо нашим шановним читачам розширити і доповнити наш перелік. Чекаємо ваших коментарів, друзі!