Пропонуємо освіжити в пам'яті кілька хитрощів, які можуть допомогти "реанімувати" автомобіль після морозної ночі і без сильних зусиль завести його.

У теорії, кожен сучасний автомобіль повинен без зусиль заводитися навіть у тридцятиградусний мороз. Для цього авто повинно мати заряджений акумулятор, справний стартер і генератор, а у двигун машини має бути залито відповідне мастило.

Зазвичай, невиконання перерахованих вище пунктів і стає причиною того, що автомобіль відмовляється заводитися в люті морози. Давайте розберемо кожну з них.

Акумулятор

Акумуляторна батарея (АКБ) в більшості ситуацій є основною причиною того, що стартер або взагалі не запускає двигун, або робить це з великими труднощами. Це свідчить про проблеми з батареєю.

Причин несправності АКБ може бути кілька: вичерпаний ресурс батареї, дефекти або ж порушення умов експлуатації акумулятора. Крім того, холодна температура, сама по собі, збільшує навантаження на АКБ.

Експерти рекомендують починати з найпростішого — почистити клеми акумулятора. Якщо це не допомогло, можна спробувати включити дальнє світло або магнітолу на 10-15 секунд, щоб трохи "прогріти" АКБ.

Якщо це не допомогло у вирішенні проблеми, тоді доведеться заводити авто або зі "штовхача" або "прикурювати" АКБ від іншого автомобіля. Відзначимо, що в люті морози акумулятор краще взагалі знімати, і на час, поки автомобіль стоїть без діла, відносити його в приміщення.

Стартер

Зі стартером усе дуже просто. Якщо він крутить, але не запускає двигун, ймовірно, проблема в слабкому акумуляторі. Якщо ж ви впевнені в батареї, то причиною є несправність самого стартера.

Щось зробити в такій ситуації самостійно можна. Стартер потрібно або ремонтувати, або міняти на новий. Експерти відзначають, що якщо з першого разу двигун завести не вдалося, "терзати" стартер слід не більше 10 секунд за раз. Опісля потрібно почекати хвилину і спробувати знову.

Свічка запалювання

Свічки можуть стати ще однією причиною, чому двигун не хоче запускатися. Найімовірніше вони або забруднені, через що не з'являється іскра, або залиті паливом.

Якщо ви поспішаєте, то можна спробувати дати час бензину стекти і провітрити циліндри, вичавивши при запуску стартера педаль газу. Однак, наполягають експерти, найкраще в цій ситуації врятує завчасна перевірка свічок і їх очищення.

Моторне мастило

Двигун автомобіля може не запускатися через неправильно підібране для холодної погоди мастило, яке при низьких температур густіє у двигуні і перешкоджає його роботі. Крім того, деякі автовласники не звертають уваги на індекси в'язкості при виборі моторного мастила, або забувають міняти "літнє" мастило на більш морозостійке.

Справитися з цією проблемою відразу теж непросто. Доведеться відігрівати ТЗ, щоб замінити мастило. Тому основна порада — постійно стежте за його якістю.

Паливо

Якщо ви маєте намір або випадково заправилися на неперевіреній заправці, то це може бути однією з причин "мертвого" двигуна. На деяких станціях бензин можуть банально розбавляти водою. При низьких температурах віг стає густим.

У такій ситуації водієві допоможе так званий "швидкий старт" — спеціальний засіб у вигляді спрею або аерозолю, який розпорошується на впускний колектор двигуна, допомагаючи тому завестися.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першим