загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українцям стали нараховувати величезні штрафи за борги по комуналці: рахунок йде на тисячі гривень

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українцям стали призначати величезні штрафи за борги по комуналці. При цьому суди цілком стоять на позиціях постачальників комунальних послуг та приймають рішення на їхню користь. У підсумку, боржникам доводиться не лише повертати те, що вони заборгували, а ще й оплачувати розмір інфляції, а також судові витрати.

Українцям стали нараховувати величезні штрафи за борги по комуналці: рахунок йде на тисячі гривень - today.ua
 

Стягнення за комунальними боргами можна подивитися в реєстрі судових рішень. Останнім часом там з'явилося чимало записів за судовими рішеннями такого штибу.

Так, 9 березня у Полтаві Київським районним судом було ухвалено рішення щодо стягнення боргу з полтавчанина, який заборгував за опалення 51,8 тис. гривень. Крім цього "тіла" боргу, до нього також додали 5,5 тис. інфляції, 3,3 тис. гривень (по 3% річних), а також 2,1 тис. судових витрат. Таким чином, тепер боржнику замість 51,8 тис. гривень "чистого" боргу доведеться заплатити 62,89 тисячі.

Декількома днями раніше, 5 березня, Дніпровський районний суд столиці розглянув справу про борг киянина перед Керуючою компанією. Той заборгував за обслуговування будинку та прибудинкової території 10,7 тис. гривень. При цьому позивач не зажадав відшкодування інфляції, проте до суми боргу все одно додалися судові витрати. У підсумку, боржник тепер заплатить майже 13 тисяч гривень.

Українцям стали нараховувати величезні штрафи за борги по комуналці: рахунок йде на тисячі гривеньЩе одну "комунальну" справа того ж дня розглянули у Харкові. Тамтешній Комінтернівський районний суд також змусив місцевого жителя заплатити борг за водопостачання і каналізацію. З урахуванням 3% річних та урахуванням інфляції споживачеві доведеться сплатити замість 18077,04 грн., які він заборгував, цілих 20156,87 гривні.

Загалом, по Україні за минулий рік було відкрито понад 340 тисяч судових проваджень, що стосуються комунальних боргів громадян. Це в півтора рази більше, ніж було таких справ у 2019 році. Найчастіше судяться зі споживачами опалювальні компанії, що, втім, не дивно. Адже саме платіжка за тепло - найвагоміша в купі комунальних платежів. А тому плату за тепло люди найчастіше відкладають до "кращих" часів.

Про що варто пам'ятати боржникам

Справи про комунальні борги суди розглядають за спрощеною процедурою. Боржника навіть можуть не повідомляти, що його справу передали в суд. Суди практично в усіх справах стають на сторону постачальника комунальних послуг. Вирок суду боржник зобов'язаний виконати. Якщо він його не виконує, то його вносять до реєстру боржників.

Крім того, суд може накласти арешт на банківські рахунки боржника і стягнути з них суму заборгованості. Якщо на рахунках немає грошей і в боржника немає інших цінностей, суд може накласти арешт на його майно.

 

Джерело:
До списку новин