загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Американець отримав патент на штучні зуби

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

9 березня 1822 року американець Чарльз Ґрехем отримав патент на штучні зуби. На той час в основному їх виготовляли з пластмаси.

1-ші зубні протези зі слонової кістки з'явилися в давньому Єгипті. Їх закріплювали золотим дротом. На той час дозволити собі таку розкіш могла лише заможна людина. Протези свідчили про її достаток.

До середини XVIII ст. штучні зуби виготовлялися з кісток великої рогатої худоби. Їх прикріплювали до сусідніх дротом із золота чи срібла. Вставні зуби, які більше схожі на сучасні, вигадав дантист Людовіка XV П'єр Фошар.

Зокрема йому належить ідея застосування фіксуючих протезних пружин з потовщеною золотого дроту або зі спіралі: відбитків в той час ще не було, а пружини дозволяли встановлювати зубний протез гнучко, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта. Він же винайшов штифтові зуби, придумав зміцнювати на одному або двох штифтах кілька сполучених зубів, що стало прототипом сучасних мостів.

Найкращим матеріалом штучних зубів вважалися мертві люди. Їх зуби використовувалися у зубних протезах аж до 1860-х, особливо в надлишку їх було під час громадянської війни. У нас час зубні протези виготовляють з легких і міцних металевих сплавів, пластмас, гуми, скла, кераміки.

Цікаві факти:

- донедавна зубні протези були бажаним весільним подарунком на Британських островах;

- Мао Цзедун не чистив зуби. Полоскав ротову порожнину чаєм, або жував чайне листя;

- зуб – єдина частина людського організму, яка нездатна до самовідновлення;

- за законом штату Вермонт, США, жінка не має права носити зубні протези без письмового дозволу її чоловіка.

 

Джерело:
До списку новин