Важливо зазначити, що в Україні переведення годинників на літній час не скасували. Тепер в ніч з 27 на 28 березня українці повинні перевести стрілки годинника на годину вперед.

Український парламент прийняв законопроєкт, який передбачає відмову від переведення годинників на літній і зимовий час. Однак, дія закону почнеться тільки через рік.

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських видань.

Так, останній перехід на зимовий час буде восени цього року. Це означає, що в жовтні 2021 року українці перейдуть на зимовий час і повертатися назад вже не будуть.

Зазначимо, що сучасні електронні гаджети самі справляються з цією функцією, а ось годинник зі стрілками та інші застарілі пристрої доведеться підкручувати. Сезонний переказ часу в нашій країні здійснюється двічі на рік - в останню неділю березня - на годину вперед, а в останні вихідні жовтня - на годину назад.

Навіщо в Україні переводять годинники?

Сезонний переказ часу в нашій країні почали робити з 1981 року, а в 1996-му було прийнято відповідний законопроєкт. Ця практика прийшла до нас з Британії, де годинник почав переводити з метою економії електроенергії. У сучасному світі це вже вважають недоцільним, тому багато країн від такої практики вже відмовилися.

В Україні було вже кілька спроб скасувати переведення часу, але вони були безуспішні. Зокрема, 3 березня Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроєкт, але під час обговорення 19 березня - його відправили на повторне друге читання.

Після першого голосування передбачалося, що час буде переведено в березні, а потім - в жовтні 2021-го годинник переведуть востаннє, так як зимовий час є для нашого часового поясу звичним.