загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Відповідальність за несплату комуналки: що загрожує боржникам в Україні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні громадянина, який систематично не сплачує за користування житлово-комунальними послугами, можуть притягнути до відповідальності кількома законодавчо встановленими способами.

Про це повідомляє Координаційний центр з надання правової допомоги.

Перший зі способів впливу на боржника - пеня. Вона нараховується в тому випадку, якщо споживач не сплатив за комунальні послуги в зазначені терміни, він зобов'язаний. На пеню є обмеження - не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення, загальний розмір пені не повинен перевищувати 100% від загальної суми боргу. Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Другий спосіб - припинення надання комунальних послуг неплатнику. При несплаті за газ протягом 10 днів його можуть відключити. При несплаті за електрику підсумок може бути таким же. А от припинення постачання тепла, холодної та гарячої води та водовідведення у разі несплати за ЖКП не передбачено.

Останній спосіб - це накладення стягнення на житло і виселення неплатника. Для цього комунальні служби подають звернення до суду - позов або заяву про видачу судового наказу про стягнення заборгованості, оскільки сам факт заборгованості ще не є підставою для виселення. Потім, якщо є рішення суду, в справу вступає виконавча служба, яка здійснює арешт майна боржника, вилучення (списанні коштів з рахунків) і примусову реалізацію.

Нагадаємо, у 2020 році проти українців, які не сплатили комунальні послуги, було відкрито понад 342 тисячі виконавчих проваджень. Це на 50% більше, ніж у 2019 році - близько 227 тисяч.

 

Джерело:
До списку новин