загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Підвищення пенсій працюючим пенсіонерам

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

З 1 квітня 2021 року в Україні будуть перераховані пенсії працюючим пенсіонерам. Таких в Україні, за даними Держслужби статистики, налічується 2,7 млн., тобто, кожен четвертий пенсіонер продовжує працювати.  

За Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» перерахунок зроблять тим, кому пенсія була призначена або вже перерахована два роки тому і більше, тобто до 1 квітня 2019 року. Тим, хто вийшов на пенсію пізніше, перерахунок буде не раніше квітня 2022 року. Збільшення пенсії залежить від зарплати і тривалості страхового стажу та визначається для кожного пенсіонера індивідуально.

Чи потрібно працюючим пенсіонерам звертатися до Пенсійного фонду за перерахунком?

Перерахунок пенсії проводиться автоматично, тому звертатися не потрібно, але в окремих випадках — доведеться. Припустимо, пенсіонер отримував пенсію за вислугу років, по інвалідності, але з 1 квітня заробив собі необхідний трудовий (страховий) стаж або досяг 60 років, що дають право на пенсію за віком. Після перерахунку його пенсія може виявитися більшою, ніж одержувана.

Інший приклад: учителька в 50 років вийшла на пенсію за вислугою років (20 років роботи за професією) і далі 10 років працювала бухгалтером, отримуючи високу офіційну зарплату. Після перерахунку її пенсія за віком може виявитися більшою, ніж за вислугу років.

Як відбувається перерахунок пенсій працюючим?

Формула розрахунку пенсії має такий вигляд: пенсія = середня зарплата х трудовий (страховий) стаж х індивідуальний коефіцієнт заробітку.

Трудовий стаж враховується у відсотках: 1 рік = 1%. 

У разі, якщо працюючий пенсіонер тепер заробляє менше, ніж до виходу на пенсію, при перерахунку буде врахований тільки додатковий стаж, а нова (нижча зарплата) – ні.

Приклад: жінка-пенсіонер, 61 рік, отримує пенсію 2000 грн. Її трудовий стаж при призначенні пенсії – 30 років.

У формулі розрахунку зміниться коефіцієнт стажу – з 0,3 на 0,32, плюс буде доплата за два роки наднормативного стажу. Опускаючи розрахунки, отримаємо підвищення пенсії на 168 грн. або до 2168 грн.

А якщо працював на пенсії менше або більше, ніж 24 місяці?

Тим, хто, перебуваючи два роки на пенсії, відпрацював менше, ніж 24 місяці, пенсію теж перерахують – з урахуванням фактично відпрацьованого часу і офіційної зарплати.

У разі, коли пенсіонер відпрацював більше 24 місяців, і пенсію йому не перераховується (наприклад, вийшов на пенсію у вересні 2018 року, відпрацював до 1 квітня 2021 року 30 місяців), пенсію повинні перерахувати, виходячи зі стажу роботи 30 місяців. При цьому також діє правило: якщо зарплата нижча, ніж була при виході на пенсію, то вона не враховується. Враховується тільки трудовий стаж.

Коли виплатять перераховані пенсії працюючим пенсіонерам?

Точної дати поки не відомо, але за інформацією Федерації профспілок України з посиланням на відповідь Мінсоцполітики на їхній запит, виплати очікуються найімовірніше, протягом травня-червня, однак перерахунок точно буде з квітня. Тобто разом із новою пенсією за травень (червень) виплатять і доплату старої пенсії за квітень.

На яке ще підвищення пенсій мають право працюючі пенсіонери?

У 2021 році – тільки на збільшення доплати за понаднормовий стаж, за нагороди, почесні звання — у зв’язку з підвищенням соціальних стандартів, зокрема прожиткового мінімуму (ПМ) для непрацездатних.

Нагадаємо: з 1 липня ПМ для непрацездатних збільшиться до 1854 грн. (+85 грн.), з 1 грудня – до 1934 грн. (+80 грн.), разом — на 165 грн. Але доплати до пенсій виявляться невеликими. Наприклад, один рік понаднормового стажу, який «коштує» 1% від мінімальної пенсії, або 17,69 грн., буде оцінений з 1 грудня в 19,34 грн. або на 1,65 грн. більше, ніж нині.

Куди звертатися працюючому пенсіонеру, якщо він два роки відпрацював, а пенсію йому не збільшили?

Туди ж, де він оформляв пенсію – у відділення Пенсійного фонду за місцем проживання. Найкраще написати письмову заяву, на неї зобов’язані дати письмову відповідь, яку, за необхідності, можна оскаржити в суді.

Але для початку варто зателефонувати на гарячу лінію Пенсійного фонду: 0800-503-753. Якщо назвете свої прізвище, ім’я та по батькові, а також ідентифікаційний податковий номер, працівники фонду у багатьох випадках вам зможуть дати роз’яснення по телефону.

Анатолій НІКОЛАЄВ.

 

Джерело:
До списку новин