загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Дострокова пенсія. Які виплати гарантовано учасникам АТО в Україні

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українське законодавство дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в АТО, вийти на пенсію за віком раніше терміну.

У пенсійному законодавстві існують особливі умови для військовослужбовців. Основні з них стосуються прав дострокового отримання пенсії за віком.

Згідно зі статтею 115 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, право на отримання дострокової пенсії за віком належить:

  •  військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ;
  • поліцейським, які брали участь у військових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, в здійсненні заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і утримання збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях і районах їх здійснення;

  • тим, кому встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку або безпосередньою участю в антитерористичній операції у районах її проведення;

  • дружини (чоловіки) військовослужбовців, якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) в період проходження військової служби або після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання службових обов'язків, захворювання пов'язаного з перебуванням на фронті.

Перераховані категорії громадян можуть отримати дострокову пенсію за таких умов: досягнення чоловіками 55 років, а жінками - 50 років, а також при наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і 20 у жінок.

Що стосується розміру виплат, вони обчислюються як зазвичай: враховуючи рівень заробітної плати (доходу) та кількість страхового стажу, після цього підраховують додаткові виплати. Однак при нарахуванні пенсії військовим пенсіонерам беруться заробітні плати діючих військових тих же (або подібних) категорій, а виплати переглядаються при кожному підвищенні зарплат.

В Україні передбачено три види пенсійного забезпечення військовослужбовців:

  • за вислугу років;
  • пенсия по інвалідності;
  • пенсия в разі втрати годувальника.

Мінімальна пенсія за віком буде підвищуватися у 2021 році. У березні вона становить 1769 грн, в липні підвищиться до 1854 грн, а в грудні складатиме 1934 грн.

 

Джерело:
До списку новин