загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні подорожчають яйця, молочні продукти та м’ясо

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Продукти «великоднього кошика» – яйця, молочні продукти, м’ясо – перед святами подорожчають, але у порівнянні зі стрибком цін на харчові продукти за останні місяці, це зростання буде менш помітним. Про це член «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин розповів у ефірі Громадського радіо, пише agronews.ua

«60% вартості яйця — це комбікорм. На світовому ринку дуже зросла ціна на кукурудзу, а комбікорм — це і є кукурудза. Якщо у грудні собівартість яйця була 1,7 грн, то зараз — близько 2,6 грн. Плюс рентабельність виробника, плюс оптово-збутова надбавка. Це об’єктивні причини. Звісно, на великодні свята будуть ще невеличкі зростання, але стрімких стрибків уже не буде. Адже ціна зараз практично досягла межі купівельної спроможності населення», — вважає він. 

Олег Пендзин каже, що з олією приблизно така ж ситуація.

«На світовому ринку ціна на рослинну олію зросла практично на 50%. На соняшникову зокрема. На це впливає і те, що достатній попит на світовому ринку сьогодні виявляє Китай. Олія — абсолютний лідер росту цін на продовольство у світі за минулий рік згідно зі звітом Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Хоч Україна і є потужним виробником олій, якщо ціна виросла на світовому ринку, то у нас вона теж не може знижуватися. Ніхто не буде продавати на внутрішньому ринку дешевше, ніж на зовнішньому», — пояснює експерт. 

Він вважає, що ажіотаж на світовому ринку вже вщухає. Незабаром буде стабілізація. 

Також зростає ціна на хліб на 1,5-2% на місяць. За рік зростання може скласти 15-17%.

За словами Олега Пендзина, подорожчання овочів та фруктів з грудня по червень — звична справа кожного року. Ціна стабілізується, коли з’являються овочі та фрукти нового врожаю з відкритого ґрунту.

 

Джерело:
До списку новин