Після танення снігу або проливного дощу земля може стати твердою, як камінь. Розбивка поверхневої кірки не дає належного результату, якщо проблема має комплексний характер, інформує Ukr.Media.

Види ґрунтів

Щільність ґрунтів безпосередньо залежить від їх складу і поточної вологості. Нагодована водою земля ущільнюється і стає важчою.

Якщо рихлість висока, вода швидко проходить в більш глибокі нижні шари, не застоюючись в зоні коренів. На важких глинистих ґрунтах картина інша — поверхневі калюжі можуть повільно вбиратися і випаровуватися. При їх висиханні утворюється тверда кірка.

Швидко поліпшити щільний суглинок і важку глину можна за допомогою внесення промитого річкового піску. Кар'єрний аналог, зокрема, через вміст в його складі домішок (червоний відтінок — та ж глина), підходить для вирішення цього завдання гірше.

Часто на форумах і в різних обговореннях можна зустріти аргумент, що пісок, змішаний з глиною, утворює тверду повітронепроникну суміш, яку за своїми характеристиками можна порівняти з цементом.

Це не зовсім так, під час використання чистого піску в потрібних обсягах земля буде тільки поліпшуватися, стаючи більш пухкою і м'якою.