загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Деяких українців можуть змусити повернути виплачену пенсію

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У деяких українців пенсія може стати менше. Їх змусять повернути отримані гроші. Чому так може статися, розповіли у Пенсійному фонді.

 У Головному управлінні ПФ в Київській області пояснили, що в такій ситуації найчастіше винні самі пенсіонери. Вони або не знають, або не хочуть знати, що для працюючих пенсіонерів є свої нюанси у виплаті пенсії.

Наприклад, працюючим пенсіонерам не індексуються пенсії при підвищенні прожиткового мінімуму. Крім того, вони не мають права на ряд доплат, які виплачуються не працюючим пенсіонерам, а в деяких випадках навіть втрачають право на виплату самої пенсії. Однак багато людей нехтують цими правилами і вчасно не повідомляють в органи Пенсійного фонду про зміни свого статусу.

Добре ще (для них, у першу чергу) якщо це швидко з'ясується. А якщо відразу не виявлять, то тоді пенсіонеру, що приховав своє працевлаштування, доведеться компенсувати чималі гроші, які він необґрунтовано отримав від держави.

На що не має права працюючий пенсіонер

  • На час свого працевлаштування він втрачає право на індексацію пенсії при підвищенні прожиткового мінімуму.
  • Він також втрачає право на виплату надбавки в розмірі 150 гривень, яку платять пенсіонерам, які мають на утриманні неповнолітніх дітей у віці до 18 років.
  • Пенсіонеру, який отримував виплати за вислугою років і влаштувався знову на роботу за фахом, взагалі припиняють виплату пенсії на період роботи.

Тому пенсіонерам, які знайшли собі роботу, слід пам'ятати, що за законом вони зобов'язані повідомити про це органи ПФУ протягом перших десяти днів з моменту працевлаштування. Тоді в їхніх виплатах будуть враховані вимоги закону, і їм не доведеться в майбутньому віддавати частину своєї пенсії в компенсацію незаконно отриманих грошей.

Джерело:
До списку новин