загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Свято 16 травня: сьогодні церква вшановує жінок

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні, 16 травня, православна церква шанує пам'ять святих жінок-мироносиць.

Вони завжди супроводжували Ісуса Христа не тільки для того, щоб слухати Його Слово, але й з любов'ю служити. Піклувались про нічліг, їжу та напої. Саме ці жінки першими побачили, що Ісус воскрес та сповістили його учнів. Тоді отримали і прізвище мироносиці, адже після розпяття Христа поспішало до його гробу з миром і ароматами, щоб помазати тіло покійного.

Gazeta.ua пропонує більше дізнатися, ким були ці жінки.

Марія Клеопова

Була двоюрідною сестрою Діви Марії і матір'ю апостола Якова молодшого. Апостол Яків був названий братом Господнім по плоті. Він написав соборне послання і пізніше був першим єпископом Єрусалимським. Чоловік Марії - Клеопа - був одним з учнів Господа, якому воскреслий Христос явився на шляху в поселення Еммаус.

Саломія

Теж була родичкою Божої Матері. Її чоловік Зеведей був простим рибалкою, а сини - Яків та Іоанн —- найближчими до Господа апостолами. Христос покликав їх на апостольське служіння одними з перших, і вони були присутні в особливі миті Ісусового життя: на горі Фавор, при воскрешенні доньки Іаіра, при молитві в Гефсиманському саду.

Іоанна

Дружина Хузи, домоправителя царя Ірода. Разом з іншими жінками служила Господу.

Сусанна

Благочестива жінка, яка разом з іншими служила Господу. Але про її життя відомо дуже мало.

Марія

Сестра Лазаря, якого воскресив Господь. Марія любила, коли до них приходив Спаситель: вона сідала біля Його ніг і уважно слухала. За декілька днів до хресної смерті Господь був у домі Симона прокаженого. Марія прийшла туди з посудиною дорогоцінного мира, яким вона з любові до Христа полила Йому голову і ноги. Потім витерла ноги Спасителя своїм волоссям. На обурення Іуди, нащо, мовляв, таке марнотратство, Господь сказав, що вона підготувала Його тіло до погребіння. І ще Христос сказав: "де тільки буде проповідане Євангеліє по всьому світу, сказано буде в пам'ять її і про те, що вона зробила".

Марфа

Сестра Лазаря й Марії. Про неї відомо тільки те, що вона піклувалася про частування для Божественного Гостя, Якого з любов'ю приймала в своєму домі. Вона дуже переживала, що не встигне все приготувати, і звернулася до Христа з проханням відпустити Марію допомогти. Господь похвалив Марфу за щире служіння, але наголосив, що сестра її Марія вчинила краще, слухаючи Слово Боже.

Марія Магдалина

Найвідоміша з мироносиць. Походила вона з галилейського міста Магдали. Марія страждала від хвороби, а Ісус Христос зцілив її, вигнавши з неї сім злих духів. Відтоді постійно супроводжувала Господа. Саме Марія перша прийшла до йог гробу і побачила воскреслого.

Свято жінок-мироносиць вважається Всехристиянським жіночим днем. Наші православні предки не знали дня 8 березня, і багато століть рік у рік у цей день чоловіки поздоровляли своїх дружин, брати - сестер, сини - матерів. Це свято нагадує нам про високе призначення жінки-християнки, про великий дар бути матір'ю - милосердною і лагідною, схожою на благовісниць Христа.

16 травня День Янгола відзначають Петро, Тимофій, Феодосій. Традиція святкування іменин відома у нас з XVII ст. Зазвичай перед святом сім'я варила пиво і пекла іменинні пироги і короваї. В день самого свята іменинник зі своїми рідними ходив до церкви на службу, замовляв молебень за здоров'я, ставив свічки і молився біля ікони свого небесного покровителя.

 

Джерело:
До списку новин