загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українцям озвучили розмір пільг по інвалідності: що потрібно знати

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кожен українець, який отримав групу інвалідності, має право на пільги від держави. При цьому процедура отримання подібних соціальних гарантій не завжди виявляється простий. Це пов’язано зі складністю самого Закону про інвалідів. На які пільги можуть розраховувати люди з інвалідністю 1, 2 і 3 групи?

Український закон про людей з інвалідністю встановлює перелік пільг, передбачених для першої, другої, третьої груп інвалідності.

1 група інвалідності: пільги в Україні

Для людей з інвалідністю першої групи передбачено безплатне придбання лікарських засобів при амбулаторному лікуванні, але тільки за рецептом лікаря. При цьому соціальна виплата не повинна перевищувати розмір мінімальної пенсії.

Всім людям з інвалідністю 1 групи надається 50% знижка на придбання ліків в разі амбулаторного лікування.

1 група інвалідності передбачає отримання безкоштовного або на пільгових умовах протезного обладнання побутового та медичного характеру (спеціальне взуття, ортопедичні вироби, засоби пересування, протези зубів, очей, щелеп, а також окуляри, слухові апарати та ін.).

Інвалід 1 групи має право на безкоштовні санаторно-курортні путівки, якщо цього вимагають медичні показання.

Крім того, люди з інвалідністю першої групи претендують на безкоштовну установку телефону у себе вдома.

Люди з інвалідністю першої групи мають право на 50% знижку на проїзд у міському транспорті. Це регламентує закон про інвалідність в Україні.

Також мають право на безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі) та в транспорті приміського призначення. При цьому пільга поширюється і на особу, яка супроводжує людину з інвалідністю (але не більше одного).

Люди з інвалідністю по зору з ураженням опорно-рухового апарату можуть безкоштовно користуватися метрополітеном.

Людям з інвалідністю першої групи по зору надається право безплатного користування радіотрансляційної точкою.

Діти з інвалідністю в Україні та члени їх сімей мають право на поліпшення житлових умов в порядку, передбаченому чинним законодавством.

2 група інвалідності в Україні: пільги 2020

Українці, які мають 2 групу інвалідності, мають право на безкоштовне придбання ліків в разі амбулаторного лікування. При цьому, якщо вони отримують пенсію, що перевищує розмір мінімальної виплати, то таке право анулюється.

2 група інвалідності в Україні дає право на придбання з 50% знижкою лікарських препаратів за рецептом лікаря в разі амбулаторного лікування.

Люди, які мають 2 групу інвалідності, можуть претендувати на безкоштовне або на пільгових умовах отримання спеціального обладнання. Наприклад, коляски, ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, а також автомобілі. Крім того, держава зобов’язана забезпечити людей спеціалізованими протезами. Наприклад, 2 група інвалідності по зору дає право на спеціальні окуляри. У список протезів входять: зуби, щелепи, слухові апарати, голосоутворювальні апарати, сурдотехнічні кошти і т.д.

Люди, у яких друга група інвалідності, отримують безкоштовне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань.

Також людей з інвалідністю 2 групи забезпечують безкоштовною установкою квартирного телефону.

Держава дає право на 50% знижку на вартість проїзду в транспорті повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня, безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.

Люди з інвалідністю другої групи по зору і з ураженням опорно-рухового апарату мають право на безкоштовний проїзд в метрополітені.

Людям з інвалідністю другої групи по зору надається право безплатного користування радіотрансляційної точкою.

Діти з інвалідністю другої групи і їх сім’ї мають право на поліпшення житлових умов.

3 група інвалідності: пільги в Україні

Українці, в яких 3 група інвалідності, мають право на безкоштовні ліки в разі амбулаторного лікування. При цьому їх пенсія або допомога не повинна перевищувати мінімальний розмір.

3-тя група інвалідності в Україні дає право на отримання безкоштовного або на пільгових умовах технічного обладнання. Наприклад, протезні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування та ін.

Людям з 3 групою інвалідності надається 50-відсоткова знижка на проїзд на внутрішніх лініях повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня. Держава гарантує безкоштовний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метро і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.

Також інвалідам 3 групи надаються безкоштовні санаторно-курортні путівки, якщо це передбачено медичного висновку.

Діти з інвалідністю: пільги в Україні

Діти з інвалідністю отримують безкоштовні ліки за рецептом лікаря в разі амбулаторного лікування.

Пільги для інвалідів з дитинства передбачають надання технічного обладнання (спеціальне взуття, слухові апарати, коляски, голосоутворювальні апарати і ін.).

Безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань.

Діти з інвалідністю по зору і з ураженням опорно-рухового апарату, а також особи, які їх супроводжують, мають право на безкоштовний проїзд в метро.

Також надається 50-відсоткова знижка вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня (дана пільга також поширюється на особу, яка супроводжує людину з інвалідністю).

Сім’ї, в яких росте дитина з інвалідністю мають право на першочергове поліпшення житлових умов.

Крім того, окремі пільги можу надавати і місцева влада.

Пенсія по інвалідності призначається, якщо людина була визнана особою з повною або частковою втратою працездатності. Але обов’язкова умова – наявність страхового стажу.

Страховий стаж визначається на момент настання інвалідності або на день звернення за пенсією.

Мінімальна тривалість в 2020 році:

до 25 років включно – 1 рік;
від 26 років до 28 років включно – 2 роки;
від 29 років до 31 року включно – 3 роки;
від 32 років до 34 років включно – 4 роки;
від 35 років до 37 років включно – 5 років;
від 38 років до 40 років включно – 6 років;
від 41 року до 43 років включно – 7 років;
від 44 років до 48 років включно – 8 років;
від 49 років до 53 років включно – 9 років;
від 54 років до 59 років включно – 10 років.

Тривалість стажу, який потрібно, щоб отримати пенсію для осіб з 2 і 3 групами інвалідності в Україні в 2020 році:

до 23 років включно – 1 рік;
від 24 років до 26 років включно – 2 роки;
від 27 років до 28 років включно – 3 роки;
від 29 років до 31 року включно – 4 роки;
від 32 років до 33 років включно – 5 років;
від 34 років до 35 років включно – 6 років;
від 36 років до 37 років включно – 7 років;
від 38 років до 39 років включно – 8 років;
від 40 років до 42 років включно – 9 років;
від 43 років до 45 років включно – 10 років;
від 46 років до 48 років включно – 11 років;
від 49 років до 51 року включно – 12 років;
від 52 років до 55 років включно – 13 років;
від 56 років до 59 років включно – 14 років.

Особам, які були визнані непрацездатними після досягнення пенсійного віку, для отримання допомоги потрібно 15 років стажу.

Пенсія людям з інвалідністю 1 групи в 2020

Пенсія людям з інвалідністю 1 групи в Україні становить суму, що дорівнює прожитковому мінімуму. Тобто, 100%.

Пенсія людям з інвалідністю 2 групи в 2020 році становить 90% прожиткового мінімуму, якщо є мінімальний стаж. При цьому при другій групі інвалідності робочої інвалід повинен отримувати 100%.

Пенсія людям з інвалідністю 3 групи в Україні становить 50% прожиткового мінімуму, якщо немає мінімального стажу. Якщо у людини з інвалідністю 2 групи є стаж, то виплати дорівнюють 85% прожиткового мінімуму.

 

Джерело:
До списку новин