загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні можуть скасувати індексацію пенсій через брак коштів і тиск МВФ

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Міжнародний валютний фонд (МВФ) зацікавився, з яких джерел в Україні проводиться індексація пенсій. При цьому МВФ нагадав, що Пенсійний фонд в Україні і без того дотаційний, а отже, індексація зробить дірку в ньому ще більше.

Про претензії МВФ говориться на YouTube-каналі "Народна думка". Зокрема, ведучий говорить про те, що МВФ дуже наполегливо цікавиться, звідки Пенсійний фонд братиме гроші для щомісячних доплат пенсіонерам. Причому доплати ці не бозна які: 70% українських пенсіонерів отримали надбавку в розмірі 100 гривень. Інша справа, якби пенсії підвищили в півтора-два рази, тоді питання, можливо, був би гідне обговорення з МВФ, - резонно зауважує ведучий.

"Яке діло Міжнародному валютному фонду до нашим пенсіонерів, друге - індексація пенсій вона планова, закладена в бюджет, все відбувається за законом", - йдеться в сюжеті.

Якщо Пенсійний фонд та українська влада не зможуть переконати МВФ, що гроші на індексацію пенсій не проб'ють у ПФ ще більший пролом, то кредитори можуть вдатися до більш жорстких методів, каже автор.

"Якщо Пенсійний фонд і держава не надасть гарантії, звідки вони збільшують пенсії, як вони будуть покривати дефіцит бюджету, за рахунок яких коштів буде перекриватися дефіцит бюджету, то можлива така ситуація, що в наступні роки МВФ просто мораторієм в такому плані загрозливому, заборонить індексацію пенсій ", - йдеться у сюжеті.

Але ж ці щомісячні 100 гривень, хоч і сума невелика, проте для пенсіонерів, які змушені рахувати кожну копійку, це теж гроші: за рік набігає 1200 гривень, зауважує автор сюжету.  При цьому він нагадує, що подібна ситуація вже була в минулому році з виплатою так званої "карантинної тисячі". Тоді також МВФ влаштовував українській владі "допит із пристрастю" щодо джерел виплат.

"Постає питання, чому так, чому на нашій землі, де нібито ми повинні вирішувати, що і як нам робити, а все нам диктують звідкись з гори і виходить, що ми виконуємо чужу волю і живемо за чужими правилами", - риторично цікавиться ведучий.

МВФ, звичайно, безпосередньо заборонити нічого не може. Він просто може позбавити Україну чергових кредитних надходжень. Тоді нам буде вкрай складно повертати борги за попередніми кредитами. Хоча практика брати в борг, щоби повернути борги - це також шлях у нікуди.

Нагадаємо, МВФ чекає від України не тільки роз'яснень щодо індексації пенсій, а й вирішення питань щодо вартості енергоресурсів.

 

Джерело:
До списку новин