загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Хто і як може одержати недоотриману пенсію померлого пенсіонера

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім’ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті (стаття 52 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).  У тому числі непрацездатним членам сім’ї, зазначеним у частині другій статті 36 згаданого Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. Детальніше про те, хто і як може одержати недоотриману пенсію померлого пенсіонера, читачам “Без купюр” роз’яснює Світлана Риндіна, начальник управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Без Купюр Хто і як може одержати недоотриману пенсію померлого пенсіонера Explainer  ПФ Пенсія новини Кіровоградщина 2021 Травень

Кому виплачується недотримана пенсія?

Члени сім’ї повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, зазначеної у частині першій цієї статті, належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну.

Якщо відсутні члени сім’ї…

У разі відсутності членів сім’ї або яко вони не звертаються за виплатою в установлений строк, ці кошти входять до спадщини.

Як здійснюється виплата?

Починаючи з 1 квітня 2021 року виплата недоотриманої пенсії в зв’язку зі смертю одержувача здійснюється органами Пенсійного фонду виключно через установи уповноважених банків.

Які документи необхідні?

Для виплати недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий, треба надати свідоцтво про смерть, документи, які підтверджують родинні стосунки, документ, що посвідчує особу заявника.

За документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються паспорт громадянина України або ж тимчасове посвідчення громадянина України.

За документ, що засвідчує родинні стосунки, приймаються паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідка про склад сім’ї, а також рішення суду.

Для виплати недоотриманої пенсії, яка ввійшла до складу спадщини, приймаються документ, що посвідчує особу заявника, свідоцтво про смерть та свідоцтво про право на спадщину.

Джерело:
До списку новин