загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Сенс життя - допомагати, а не шукати щастя

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

«Ми живемо тим, що отримали, але творимо життя тим, що віддаємо», – Вінстон Черчилль.

У житті немає сенсу.

Звідси і виникає проблема, з якою стикається більшість людей. Багато ніяк не можуть визначити свою мету в цьому житті, розглядаючи зміст з точки зору матеріалізму, а не набуття досвіду. Вся справа в тому, що ми самі надаємо сенсу нашому житті. Він не приходить з нізвідки.

Такий феномен можна спостерігати щодо щастя. Чим більше ми намагаємося бути щасливими, тим менше ми щасливі.

Щастя – це не емоція. Це стан душі.

Неправильне розуміння феномену щастя в житті не дає нам зосередитися на дійсно важливих аспектах життя. Чим більше ми зациклюємось на щасті, тим менше цінуємо все те, що у нас вже є.

 

Важливіше насолоджуватися подорожжю, а не прибути в кінцевий пункт призначення. От і все. Наше життя набуває сенсу в процесі шляху.

Прагніть допомагати навколишнім. Так ваше життя знайде сенс
«Допомагаючи оточуючим піднятися, ми самі досягаємо величі», –Роберт Ингерсолл.

Мета життя полягає у тому, щоб надати йому сенс.

Я консультую людей, допомагаючи їм внести зміни в їх життя. І зауважив, що багато хто розглядає сенс життя як щось особисте. Вони думають, що сенс криється в них самих. Мені ж хочеться донести її до них, що сенс життя ми знаходимо в стосунках з оточуючими.

Американський філософ і поет Ральф Уолдо Емерсон мав рацію, коли сказав: «Мета життя – бути не щасливим, а корисним, шляхетним, жалісливим, щоб це мало якесь значення, щоб ви жили – і жили добре».

На думку Аристотеля, знайти щастя і реалізуватися можна лише «віддаючи любов, а не просто дозволяючи навколишнім любити вас».

«Відносини з навколишніми – це основа щасливого, добре прожитого життя», – до такого висновку прийшла психолог Керол Ріфф, проаналізувавши праці багатьох мислителів.

Приблизно до такого ж висновку прийшов психолог Даріл Ван Тонгерен і його команда. У своєму дослідженні вони виявили, що спілкування і підтримання відносин з навколишніми надає життю величезний сенс. Учасники дослідження, які часто і безкорисливо допомагають навколишнім, відзначили, що в їх житті безумовно є мета і сенс.

Сенс життя і щастя часто (але не завжди) йдуть пліч-о-пліч
До такого висновку прийшов Рой Баумейстер в своїй статті, опублікованій в науковому журналі «Позитивна психологія». Він вважає, що сенс життя (але не щастя) не пов’язані з тим, чи здорова людина, чи вистачить у неї грошей і наскільки добре влаштоване її життя в цілому. Щастя ж прямим чином взаємопов’язане з усіма цими аспектами життя.

Задовольняючи свої потреби, ви можете знайти щастя, але це не привнесе сенс у ваше життя. Щастя – це наш стан виключно в даний момент життя. Сенс життя взаємопов’язаний не тільки з нашим сьогоденням, а й з нашим минулим і майбутнім.

В одному з досліджень також було визначено фактор, на основі якого наше життя набуває сенсу. Він полягає в розвитку і підтримці міцних, позитивних відносин з навколишніми.

Щастя ми (в більшій мірі) знаходимо тоді, коли беремо, а не віддаємо. Сенс життя ми знаходимо, віддаючи щось людям, які оточують нас.

«Є дві категорії людей, що займаються благодійністю. Одні багато говорять, але практично нічого не роблять. Інші роблять дуже багато, але майже не кажуть про це», -Чарльз Діккенс.

У книзі «Брати чи віддавати?” Адам Грант пише: «Ваш тип взаємодії з навколишніми людьми визначає, досягнете ви успіху чи ні”.

Відповідно до теорії Гранта, існує три типи взаємодії із навколишніми: беруть, що віддають і що обмінюють.

Ті, що беруть, що віддають і обмінюють

  • Ті, що беруть, прагнуть завжди отримати більше, ніж вони віддають.

Такі люди вважають, що всі в цьому світі конкурують і сильний пожирає слабшого. Такі особистості хочуть досягти успіху будь-якою ціною. Якщо вони будуть віддавати, то стануть слабкими.

Вони постійно задають питання на кшталт: «Яка мені від цього вигода?», «Що я отримаю в результаті?» І «Чому мені взагалі повинно бути до цього діло?»

В основі всіх їх дій лежать відповіді на ці питання. Перш за все, вони дбають про себе. Що беруть люди дуже розважливі і обережні. Вони вміють себе захистити.

  • Ті, що обмінюють, живуть згідно з правилом «послуга за послугу».

Такі люди будують свої відносини з навколишніми на чесності та рівності. Роблячи комусь послугу, вони очікують того ж натомість. Якщо ви надали такій людині послугу, то вона буде вважати, що тепер вам винна.

Девіз таких людей: «Якщо ти у мене щось забереш, я заберу щось у тебе. Якщо ти мені щось віддаси, я теж тобі що-небудь віддам».

Для такого типу людей головну роль у відносинах з навколишніми відіграє баланс. Вони завжди знають, скільки віддають і скільки отримують у відповідь.

  • Ті, що віддають, зосереджені на потребах навколишніх людей.

Такі люди надзвичайно щедрі. Їх помисли чисті, і вони не намагаються маніпулювати. Вони не зважують усі «за» і «проти» і не рахують своїх добрих справ. Такі люди прагнуть зробити життя тих, з ким вони спілкуються, кращим.

Ось кілька питань, які можуть задавати собі такі люди: «Як я можу зробити життя цієї людини кращим?», «Як я можу допомогти?»

Для тих, хто віддає, головне в їх житті – його сенс. Вони діляться з навколишніми своїм часом, знаннями, ідеями та інформацією про людей, співпраця з якими піде їм на користь.

Вони живуть за принципом «Будь добрим та допомагай навколишнім». Однак в житті тих, хто віддає, є і певні ризики. Хоч багато хто з таких людей домоглися успіху в житті, чимало і тих, хто так і залишився в низу кар’єрної драбини.

Якщо віддавати занадто багато (або віддавати щось людині, яка цього зовсім не заслуговує) можна нашкодити собі.

Проблема, з якою стикаються ті, хто віддають
«Якщо ви можете допомогти іншим людям – допоможіть, зробіть все що в ваших силах. Якщо не можете допомогти іншим, тоді, принаймні, постарайтеся не нашкодити», -Далай-лама.

Дар віддавати може обернутися для людини прокляттям. Віддаючи занадто багато, людина може стикнутися з емоційним вигоранням.

У дослідженні Гранта говориться про те, щотих, хто віддають, можна розділити на дві підгрупи. Ті, що віддають, які показують найгірші результати в своїй роботі, дуже щедрі. Найчастіше, вони віддають щось тим людям, які цим просто користуються. Йдеться про типи особистості, які беруть і приймають все.

Важливі так само обставини, які змушують людей віддавати щось. Припустимо, що той, хто віддає, максимально викладається в роботі, а нагорода за всю його працю йде тому, хто приймає (людині, яка багато говорить, але мало робить). Це позбавляє мотивації тих, хто віддає.

Деякі люди продовжують віддавати навіть в тих випадках, коли ситуація провокує у них емоційне вигорання. Комусь просто немає діла до себе і своїх власних потреб. Хтось боїться розчарувати і тому продовжує віддавати. Деякі з тих, хто віддає, бояться, що їх покарають (якщо вони не віддадуть все, що у них є).

Для них дуже важливо знайти баланс. Тільки так вони уникнуть ситуації, коли ними можуть скористатися.

Життя – це цілий Всесвіт, в якому всі ваші вчинки (так чи інакше) пов’язані в один ланцюг. Ви самі творите свою Долю. Те, що ви отримуєте, залежить від того, чого і скільки ви віддали.

7 способів бути корисними для навколишніх людей
«Якщо ти запалиш лампу для когось, це освітить і твій шлях теж», – Будда.

  • Допомагайте навколишнім рости. Не заганяйте їх в рамки.

Найпростіший спосіб допомагати навколишнім – розвивати і підтримувати їх ідеї. Найчастіше, почувши від людини про якійсь ідеї, ми говоримо: «Ні, це не спрацює» або «Непогано, але …»

Краще відповідати, наприклад, так: «Так, відмінна ідея, дозволь мені ще додати дещо …» Так ви допоможете людині. Розвивайте ідеї та думки, з якими до вас приходять люди. Щедрість – ось що підживлює креативне мислення.

  • Надавайте людям послуги, які забирають у вас не більше п’яти хвилин.

Ідея п’ятихвилинних послуг стала популярною завдяки підприємцю Адаму Ріфкіну. Йдеться про послуги, які приносять користь навколишнім, але забирають у вас мало часу.

Подумайте, що ви можете зробити для навколишніх за п’ять хвилин. Я люблю писати рекомендації та відгуки, а також давати невеликі поради (на відповідних порталах). Все це забирає в мене не більше п’яти хвилин.

  • Уважно слухайте, що вам говорять.

Найчастіше людині не потрібна порада. Їй просто потрібно, щоб її уважно вислухали. Розповідаючи про те, що її хвилює, вона отримує можливість трохи інакше поглянути на ситуацію. Вона в цілому стає їй більш зрозумілою.

На жаль, багато людей не вміють слухати. Не слухати, а лише ділитися з кимось своєю мудрістю, одягнену в форму порад. Уміння уважно вислухати і проявити розуміння вимагають від людини щедрості. Звертайте увагу, про що вам говорить людина, та не перебивайте її.

  • Позитивно впливайте на навколишніх.

Іноді ми забуваємо про те, що впливаємо на навколишніх людей. Наші слова і погляди на життя – це потужні інструменти. Вони можуть допомогти привнести сенс у відносини з оточуючими вас людьми. Допомагайте і надихайте інших допомагати.

  • Періодично пропонуйте свої послуги безкоштовно.

Ваш час – це цінний ресурс. Пропонуйте свої послуги безкоштовно тим, кому вони потрібні. Некомерційні організації і люди, які тільки-тільки почали розвивати якийсь бізнес, потребують ваших послуга набагато більше від тих, хто може за них заплатити.

Я дуже багато часу присвячую консультуванню людей. Роблю це безкоштовно. Так я дякую за той успіх, якого вже досяг на своєму життєвому шляху.

  • Стати наставником.

Ви можете змінити чиєсь життя. В основі наставницької діяльності лежить співчуття і співпереживання, адже ви побачите життя очима іншої людини.

Будучи наставником, ви міняєте людину. Я знаю про це не з чуток. Бути наставником – значить не просто віддавати. Ви вчите свого підопічного мистецтву бути корисним для навколишніх.

  • Приєднайтесь до групи волонтерів.

Життя цих людей в цілому стає кращим. Хочете перевірити, чи так це? Можете кожен день протягом місяця творити одну добру справу. Приблизний список цих справ легко можна знайти в мережі.

Так ви прищепите собі нову звичку. Якщо хочете, можете пошукати інформацію про волонтерські групи у вашій країні або інших країнах.

У світі багато тих, хто віддають і беруть. Хтось прагне всіма силами допомагати навколишнім, а хтось віддає перевагу дбати лише про себе. Від того, чию сторону ми вибираємо, залежить те, якою буде наша власна доля.

Нехай сенсом вашого життя буде допомога навколишнім. Знаходьте щастя в тому, щоб віддавати, нічого не чекаючи взамін.

Джерело:
До списку новин