загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як українцю отримати пенсію в інших країнах?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Оскільки міграційні процеси стають все більш активними, виникає цікаве питання – чи можуть українці, які тривалий час працювали за кордоном, отримувати там пенсії.
Україна має договори з більш 20 країнами, в яких українці, працюючи, можуть претендувати на пенсії. Головна умова отримання виплат – необхідно працювати офіційно і сплачувати внески.

Перший вид договору діє за територіальним принципом. Він укладений з Росією, Білоруссю, Вірменією, Казахстаном, Киргизстаном, Таджикистаном, Туркменістаном, Молдовою, Грузією, Узбекистаном, Азербайджаном, Монголією, Угорщиною та Румунією.
Його суть в тому, що пенсію виплачує держава, на території якої проживає одержувач. Робота за кордоном зараховується як страховий стаж в Україні.

Другий вид договору про пенсійне забезпечення діє за пропорційним принципом. Україна уклала його з Іспанією, Литвою, Латвією, Естонією, Болгарією, Словаччиною, Чехією, Польщею та Португалією.
У цьому випадку розрахунок пенсії трохи складніший: кожна країна призначає і виплачує пенсію тільки за стаж, який людина отримала на її території. Якщо пенсіонер проживає в Україні, інша держава пересилає йому свою частину виплат в Україні, і навпаки – Україна може переказувати виплати в іншу країну.

Щоб оформити таку пенсію, потрібно:

звернутися до Пенсійного фонду за місцем реєстрації в Україні або до відповідного органу за кордоном; підготувати та подати пакет документів, які потрібні в конкретній країні (в Україні – паспорт, копія закордонного паспорта, ідентифікаційний код, довідка з місця роботи, іноземний номер соцстрахування); для підтвердження іноземного стажу направити спеціальний формуляр в Україну або іншу країну.

Іноземці в Україні теж отримують пенсії. У 2017 році таких громадян було 2 тисячі 414, в середньому в місяць вони отримували по 3 тис. 750 грн. У 2018 року кількість іноземних пенсіонерів збільшилася до 2 тис. 465 осіб, розмір середньомісячної виплати становив 4 тис. 192 грн.
У 2019 році в Україні 2 тис. 540 іноземних громадян отримували пенсії, близько 4 тис. 236 грн на місяць. Торік виплати отримували 2 тис. 591 іноземець-пенсіонер, на місяць виходило близько 4 тис. 816,8 грн. У першому кварталі 2021-го 2 тис. 576 іноземцям Україна платила пенсії, в середньому 5 тис. 512 грн на місяць.

Джерело:
До списку новин