загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Зміна клімату: як світ звикає жити за температури понад 50°С

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кількість надзвичайно спекотних днів протягом року, коли температура сягає 50°C, з 1980-х років збільшилася вдвічі. Про це свідчить дослідження ВВС. Крім того, такі екстремальні температури наразі фіксують у більшій кількості місць, ніж раніше. Це створює безпрецедентні виклики для здоров'я людини та нашого способу життя.

Загальна кількість днів, коли реєстрували температуру понад 50°C, протягом останніх чотирьох десятиліть зростала щороку. У період між 1980 і 2009 роками температура в середньому перевищувала 50°C приблизно 14 днів на рік, тоді як у 2010-2019 роках цей показник зріс до 26 днів.

У цей же період температури понад 45°C фіксували в середньому на два тижні на рік більше, ніж раніше. "Зростання можна на 100% пояснити спалюванням викопного палива", - говорить докторка Фрідеріке Отто, провідна вчена-кліматологиня.

З потеплінням у всьому світі екстремальні температури стають імовірнішими та інтенсивнішими. Високі температури можуть бути смертельними для людей та природи та спричинити серйозні проблеми для будівель, доріг та енергосистем. Температуру 50°С переважно фіксують у районах Близького Сходу та Перської затоки.

Однак після рекордних температур 48,8°С в Італії та 49,6°С в Канаді цього літа, вчені попередили, що температури понад 50°С спостерігатимуться також і в інших місцях, якщо ми не скоротимо викиди викопного палива. "Нам потрібно діяти швидко. Чим швидше ми скоротимо викиди, тим краще нам буде", - говорить дослідниця клімату Сіхан Лі.

"Якщо викиди та бездіяльність триватимуть, екстремальна спека не просто стане серйознішим та частішим явищем - реагувати на надзвичайні ситуації та відновлюватися після них також стане складніше", - попереджає Лі. Аналіз ВВС також виявив, що за останнє десятиліття максимальні температури зросли на 0,5°С проти середньорічних показників з 1980 по 2009 рік. Але це підвищення не було однаковим у різних частинах світу: у Східній Європі, на півдні Африки та у Бразилії максимальні температури піднялися на понад 1°С, а в деяких частинах Арктики та на Близькому Сході зафіксували підвищення на понад 2°С.

Вчені закликають світових лідерів до негайних дій на саміті ООН у листопаді, де урядам запропонують взяти на себе зобов'язання щодо нового скорочення викидів, щоб обмежити зростання температури в усьому світі. Вплив надзвичайної спеки Високі температури - навіть нижчі за 50°С - та вологість можуть створювати серйозні ризики для здоров'я.

За даними дослідження Університету Ратгерса, опублікованого минулого року, якщо поточний рівень глобального потепління збережеться, до 2100 року близько 1,2 мільярда людей у всьому світі можуть зіткнутися з тепловим стресом. Це щонайменше в чотири рази більше, ніж сьогодні. Також змінюється навколишній ландшафт, оскільки сильна спека робить імовірнішими посуху та пожежі.

Шейх Казем Аль Каабі - фермер, який вирощує пшеницю у селі в центральному Іраку, де майже щороку фіксують екстремальні температури. Земля навколо нього колись була достатньо родючою, щоб утримувати його та його сусідів, але поступово вона стала сухою та безплідною. "Вся ця земля була зеленою, але все це пропало. Тепер тут пустеля, посуха", - каже він. Майже всі люди з його села переїхали шукати роботу в інші провінції. "Я втратив брата, дорогих друзів і вірних сусідів. Ми ділилися усім, навіть сміялися разом. Тепер мені немає з ким ділитися, я просто сам на сам із цією порожньою землею", - додає фермер. 

 

 

Джерело:
До списку новин