загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

«Ладомирія» закликає українців позаглядати у бабусині шафи та скрині

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні почав діяти унікальний веб-ресурс: онлайн-резиденція «Ладомирія» https://online.ladomyriia.com , де збиратиметься та відтворюватиметься автентичний одяг України.

Платформа створена в рамках проекту «Ладомирія – відкритий простір», який починаючи з червня реалізується «Центром дослідження та відродження Волині» за підтримки Українського культурного фонду.

На платформі «Ладомирія» вже зібрано декілька десятків виробів української автентики: камізельки, кацавейки, чемерки, літники, запаски. Та це тільки початок.

Команда «Ладомирії» закликає усіх українців до пошуку в скринях та шафах старовинного одягу та додавання його на сайт. - За часи нашої дослідницької діяльності ми зрозуміли, що з усього розмаїття та багатства українського костюма – Україні відома лише «жменька». Все інше – тліє в старих «бабусиних скринях».

Це відбувається тому що експертиза та долучення таких виробів до культурної спадщини країни – складний та обтяжуючий процес.Ми ж, за допомогою платформи, максимально спростили збереження артефактів минулого. Потрібно всього лише зробити декілька фото, наприклад, сорочки, та завантажити на сайт. Наші експерти перевірять світлини, і якщо на них справді автентичний виріб – до роботи з його відтворення зможуть долучитися майстри з усієї України, яких ми теж запрошуємо на платформу, - пояснює засновник «Ладомирії» Володимир Дзьобак.

До речі, це перша в Україні резиденція в онлайні, де реалізовано алгоритм спільної роботи над створенням нових виробів. І тішить, що такий алгоритм почав працювати саме для збереження української культури та історії. Та в «Ладомирії» розуміють, що деяким навичкам неможливо навчити через мережу. Тому в рамках проекту відбулися і практичні курси з відтворення автентичного одягу, на які було відібрано майже 30 майстрів зі всієї України.

На базі «Ладомирії» вони змогли поглибити свої знання з ткацтва, вишивки та пошиття традиційного одягу. А вже відтворені на основні автентичного одягу вироби учасниці курсу презентували під час урочистого випуску – фінальної частини проекту. Подарунком для майстринь та гостей «фіналу» стали виступи місцевих зірок. Майстрині мали змогу відчути себе дизайнерами найвищого рівня, оскільки вбрання, створене їх руками, представили професійні моделі «ARTmodels».

Частина інших учасниць буде ще працювати над відтворенням зразків автентики та долучить його вже на платформу. Таким чином, «Ладомирія» виводить етно-одяг на новий рівень.

А зараз в рамках проекту стартує активна рекламна кампанія для того, аби залучити до збирання та відтворення традиційного одягу сотні людей з різних куточків України та світу. Долучитися до цього процесу може і кожен з вас!

До списку новин