загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Львів’ян запрошують відвідати онлайн-резиденцію з відтворення традиційного одягу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Проєкт «Ладомирія» презентує онлайн-резиденцію з відтворення традиційного одягу. Організатори впевнені, що такий проєкт буде цікавий мешканцям не лише Волині, а й сусідніх регіонів.

Розробники проєкту пропонують унікальну майстерню, де всі охочі разом з майстрами можуть відтворювати український автентичний одяг, створювати новий, або поповнювати антологію старовинних виробів. Тут зібрані експонати традиційного українського одягу та все необхідне для їхнього відтворення: лекала, технічні описи, лекції, відеопідказки. А ще архівні світлини, схеми вишивок, фото деталей!

Учасники проєкту та гості резиденції вже діляться своїми враженнями.

Настя Боднарська: «А як давно ви заглядали в бабусину скриню? Чи в мамину шафу? А там можна знайти чимало цікавого вбрання. Для таких віднайдених автентичних старовиних одеж команда етнографів, істориків, музейників запустила онлайн-резиденцію Ладомирія. Що то таке та резиденція? Там збиратиметься та відтворюватиметься автентичний одяг України. Тобто, поїхавши в село до бабусі та знайшовши на горищі сорочку її молодості або ще й старішу, та сфотографувавши і додавши на сайт, ви можете зробити неоціненний вклад в спадщину українського народного костюма. А інша людина, в якому б куточку світу не перебувала би, може побачити цей виріб у нас на сайті, і пошити такий же.

На платформі «Ладомирія» вже зібрано декілька десятків виробів української автентики: камізельки, кацавейки, чемерки, літники, запаски. Пам’ятаймо, що автентичне вбрання – це не лише вишита сорочка, наш стрій – дужеееее різноманітний!».

Засновник «Ладомирії» Володимир Дзьобак розповів: «За часи нашої дослідницької діяльності ми зрозуміли, що з усього розмаїття та багатства українського костюма – Україні відома лише «жменька». Все інше – тліє в старих «бабусиних скринях». Це відбувається тому що експертиза та долучення таких виробів до культурної спадщини країни – складний та обтяжуючий процес».

Тетяна Бабич теж поділилась своїми враженнями: «Етнорезиденція Ладомирія. Це місце на мапі моїх бажаних етновідвідин з’явилося ще пару років тому. Цієї осені відвідини склалися, певно, найкращим з усіх варіантів, бо це була не лише коротка подорож, а незабутнє навчання-занурення в етносвіт давнього одягу. Я впевнена, Ладомирія варта вашої уваги, якщо ви любите етноподорожі! Ладомирія різноманітна, цікава і незабутня, навіть, якщо туди просто приїхати. Але приїхати треба майже на день. Ладомирія – це сучасно: Музей автентичного костюму. Ладомирія – це вражаюче-захопливо: ткацька майстерня “Серпанок”, де можуть відтворити, навіть, серпанкові тканини, та є можливість спробувати себе у ткацтві. Ладомирія – це цікаво, про минуле: скансен-локації. Ладомирія – це смачно: “Аустерія”, де можна посмакувати білий борщ та вареники із сома… Описати Ладомирію не можливо, її варто побачити на власні очі…».

Окрім того, всіх охочих запрошують на екскурсії в Етнопарк «Ладомирія». Який є унікальним арт-простором на Рівненщині, в м. Радивилів.

Проект «Ладомирія: відкритий простір» реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Посилання на сторінку резиденції: https://online.ladomyriia.com/

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Джерело фото: https://www.facebook.com/ladomyriia 

До списку новин