загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Побачила світ нова книга знаного львівського історика Ярослава Грицака

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Її назва "Подолати минуле: глобальна історія України". Про нову публікацію написав на своїй фейсбук-сторінці ексміністр внутрішніх справ Юрій Луценко, інформує "Еспресо.Захід".

"Ця книжка – не тільки про минуле, описане й проаналізоване під авторським кутом зору. Вона також – про майбутнє, яке залежить від того, чи складеться у значної частини нашого суспільства правильний набір цінностей.

Фундація князів Острозьких доклалася до того, щоб ця книга вийшла поліграфічно шикарною, аби бути гідною блискуче інтелектуально обгрунтованого заклику до модернізації, який пропонує нам автор", - відзначає Юрій Луценко.

Під час попередньої презентації видання в УКУ Ярослав Грицак зазначив, що національна парадигма не може дати добрих відповідей, бо вона надто вузька. Можна порівнювати Україну з іншими країнами: Польщею, Аргентиною, Китаєм чи Росією. Але навіть це не є добрим шляхом, адже всі порівняння "кульгають".

Для того, щоб подолати ці обмеження, сучасна історіографія пропонує нові виходи – глобальну історію. "Я вважаю, що глобальний контекст є добрим мірилом, щоб оцінити ситуацію в Україні. У своїй книжці я показую, що ми не можемо зрозуміти більшості глобальних подій української історії, таких як Голодомор, Перша і Друга світові війни, поява Тараса Шевченка, якщо не подивимося на них крізь глобальну призму.

Цей контекст дозволяє нам краще бачити зв’язки, яких ми раніше не бачили, чи навіть не підозрювали про їхнє існування. Тож глобальна історія – це добрий інструмент, яким можна найкраще визначити наш діагноз.

У моєму випадку це питання: чому Україна не може вирости, а надалі залишається у своїх "дитячих хворобах", таких як корупція, нестабільність демократичних інституцій, тяглість реформ, бідність, попри величезні природні та людські ресурси тощо", – розповідає автор.

До списку новин