загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні стає популярним бортьовий та колодний мед

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українські споживачі виявляють великий інтерес до преміальних видів меду — бортьового та меду в сотах. В Україні бортництвом займаються близько 250 пасічників, переважно з Полісся.

Вартість меду в сотах в Україні становить від 300 до 1000 грн/кг. Зокрема, продукт представлений до продажу у невеликої кількості бджолярів через складність зберігання. Про це повідомив у прес-релізі Валерій Курейко, бджоляр, бортник та співзасновник ТМ «Знатний Мед».

Загальна кількість бортей та колод в Україні складає близько 4000 шт. — приблизно 30% від світової кількості (13000 шт.). «З однієї колоди добувають, в середньому, 10 кг меду та 1 кг воску за сезон.

Специфіка цього виду бджільництва така, що за підсумками сезону результативними є, як правило, 40% бортей. Загальний обсяг бортьового меду в Україні можна оцінити у 16-17 т на рік», — зазначив експерт Валерій Курейко.

Бортьовий мед виробляється бджолами у максимально природних умовах, без використання рамок та вощини і майже без втручання людини у цей процес. Унікальна циліндрична форма колоди сприяє найбільш оптимальному балансу вологи, тепла та вуглекислого газу всередині.

Також експерт зазначив, що бортьовий мед не відкачується у центрифужній медогонці, а добувається методом пресування або стікання із сотів, що збільшує його корисні властивості: бортьовий мед містить у 2 рази більше цінних речовин, ніж мед зі звичайного вулика.

Джерело:
До списку новин