загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Полтавщина. Студентами університету стали... сільські пенсіонери

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У селі Погреби Глобинської громади відбулося перше заняття в університеті третього віку. При цьому потребу в отриманні нових знань сільські пенсіонери відчувають іще гостріше. Бо ні для кого не таємниця, що за одвічними сільськими клопотами далеко не кожен із них встигав, як то кажуть, наздоганяти стрімкі зміни в нашому сьогоденні.

За таких обставин із ініціативою «дійти» й до селян із університетом третього віку, який діє у «столиці» громади - місті Глобине - виступили працівники тамтешнього Центру надання соціальних послуг.

Її підтримали керівництво громади, депутатський корпус. Тож на перше заняття, що відбувалося в адміністративному приміщенні Пирогівського старостинського округу (на знімку), прибули заступник міського голови Інна Авраменко та керівник старостату Тамара Кір'ян.

Вони привітали сивочолих студентів із початком доброї справи, запросили земляків до відвертої зацікавленої розмови. Наголошувалося також на тому, що такі зустрічі з компетентними фахівцями щосереди будуть безплатними для сільських мешканців поважного віку, на них можуть приходити всі охочі.

А власне заняття провела завідувачка відділення соціальних послуг в умовах денного перебування Валентина Береговенко. Воно, звісно, стало ознайомчим.

Розповідь про досить широке «вікно» можливостей виїзного університету та його факультети доповнювалася запитаннями до слухачів, які саме теми для них є найбільш актуальними.

Практично всі сходилися на думці про те, що почати треба з опанування комп'ютерної грамотності, яка дасть немолодим людям своєрідний ключ не лише до нових знань, а й до багатьох сервісів у режимі онлайн, та ознайомлення зі змінами в законодавстві стосовно нарахування пенсій, отримання субсидій і пільг.

Водночас треба засвоювати ази безпеки у віртуальному просторі, щоб не стати жертвою шахраїв та пройдисвітів. Сільські пенсіонери потребують також кваліфікованих порад медиків, інших фахівців.

Лекції таких спеціалістів неодмінно доповнюватимуться практичними заняттями. Згаданий виїзний університет третього віку в Погребах стане своєрідним тестом для поширення цієї ініціативи й на інші села громади.

Василь НЕЇЖМАК. Полтавська область.

Джерело:
До списку новин