загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

21 листопада – Михайла: історія свята та народні прикмети

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

21 листопада, у церкві настане день шанування архістратига Михаїла, який у народі отримав назву Михайлів день.

Святий Михаїл – головний архангел і один із найбільш значущих у християнстві. Михайлів день: історія і значення 21 листопада у православних відзначається собор архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

Він був встановлений після проведення Лаодикійського собору в IV столітті, де засуджувалося єретичне поклоніння ангелам як творцям та правителям світу. За церковними переказами, архангел Михаїл у бою переміг диявола і разом з його почетом скинув з небес до пекла.

Відтоді Михаїл став Архістратигом , тобто, главою святого ангельського воїнства, що стоїть на варті закону Божого. У народі архангела Михаїла здавна називали головним борцем проти беззаконня і несправедливості.

Люди вірили, що саме цей святий зустрічає душі померлих людей на брамі раю і молить Господа про прощення грішників, що покаялися. Проте 21 листопада – не єдиний день у році, коли християни вшановують архангела Михаїла.

День архістратига Михайла та спогад Михайлова Чуда церква вшановує 19 вересня. У народі Михайлів день завжди був веселим і ситним святом , бо зима тільки починалася, тож хліба та інших запасів продуктів ще достатньо, а сільськогосподарські роботи вже закінчені.

Так що у Михайлів день не працювали, а здебільшого відпочивали, гуляли та наїдалися, тим більше, що вже за тиждень починався багатоденний Різдвяний піст.

Що не можна робити у цей день?

- мити голову – так можна "змити розум";

- рубати сокирою, різати ножем або ткати, щоб Михайло не образився;

- сваритися і навіть підвищувати голос – це свято;

- найкращий день для примирення;

- робити роботу в корисливих цілях - за таке Михайло може покарати;

- відмовляти в допомозі нужденним;

- братися за важку роботу.

Крім того, в народі вважається, що в цей день кожному воздасться за заслугами, тому грішники можуть отримати в цей день покарання з небес.

Джерело:
До списку новин