загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

"Придибенції по-Барськи". На Вінниччині працює освітній простір для людей пенсійного віку

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Танцюють, співають, малюють і відвідують майстер-класи: у Барі для людей пенсійного віку організували освітній простір. Проєкт назвали "Придибенції по-Барськи".

Створили його, аби соціалізувати старше покоління і урізноманітнити їхнє дозвілля, каже ініціаторка проєкту Тамара Кушнір. Проєкт грантовий. Середній вік учасників — 82 роки.

На реалізацію ініціативи знадобилося 400 тисяч грн. З них 360 тисяч надав польський фонд міжнародної солідарності, ще 40 — барська мерія. Взяти участь у "придибенціях" може будь-хто.

На кожен захід приходить близько пів сотні пенсіонерів. Найстаршій учасниці 86 років. "Придибенції по-барськи".

"Придибенції "— це пригоди, події. Вони в нас картини розмальовували, ярмбомбінгом займалися, імбирне печиво розмальовували, зустрічалися з спеціалістами пенсійного фонду і Управління соцзахисту. Все те, шо їх цікавило, старилися зразу надати", — каже Тамара Кушнір.

Проєкт на підтримку людей пенсійного віку — важлива тема, каже координаторка проєкту польського фонду міжнародної солідарності в Україні Моніка Оуф.

"Людей похилого віку стає дедалі більше, і ми також стаємо. Такий прстір дуже важливий для людей, які професійне працюють,вони десь там вдома залишаються, а потрібно їх організувати", — каже Моніка Оуф. "Придибенції по-барськи".

Наразі "придибенції" добігають закінчення. Останню таку запланували на 30 листопада. Аби освітньо-розважальний простір для людей старшого віку у Барі працював на постійній основі — у планах відкрити тут університет 3 віку, каже Тамара Кушнір.

Про елементи одягу жінок Східного Поділля, які нині збереглися лише в музеях, учасницям проєкту "Придибенції по-Барськи" 22 листопада розповіла вінницька етнографиня Юлія Васюк.

Каже, після того, як на весіллі нареченій знімали вінок і розплітали косу, їй одягали каптур, поверх завʼязували білу тонку хустку — рантух. На кожній з учасниць, середній вік яких 82 роки, Юлія Васюк демонструє різні техніки завʼязування української хустки. А ще усі разом співають пісень. "Придибенції по-барськи".

Бабці Гані — 78 років. Розповідає, за життя написала 55 книжок. Пережила Голодомор, поховала двох доньок, зятя, брата і чоловіка. Сама виростила двох онуків, тепер вже й правнуків має. Але на старості, каже, залишилася сама, втім не пала духом. Тут жінка знайшла подруг, з ними тепер на вечорниці ходить.

Джерело:
До списку новин