загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У Львові відновили славне товариство фотоаматорів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Уже в травні наступного року його партнери будуть у всіх обласних центрах.

Відновлення у Львові Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), яке діяло від 1930 до 1939 року й об'єднувало українських фотоаматорів Західної України, сьогодні стало подією не тільки для Львова.

Адже навколо відновленого товариства вже почали гуртуватися фотолюбителі з Бережан, Тернополя, Запоріжжя та Сум. До травня 2022 року ініціатори відновленої структури хочуть знайти для неї партнерів у кожному обласному центрі держави. Адже первісна мета товариства – пропагувати мистецтво та техніку фотографії серед українського населення – не втратила актуальності донині, інформує "Еспресо.Захід".

Як розповів нам директор Львівського фотомузею Роман Метельський (який увійшов до УФОТО), намір повернутися до давньої ініціативи зумовила реальність: сьогодні в Україні є дуже багато людей, які намагаються не просто фіксувати миті на об'єктиви своїх телефонів, а дорости до чого більшого в царині фотосправи.

Однак не знають, як це зробити, адже в нашій державі існують лише професійні спілки. Шлях росту для фотоаматорів, котрі реалізують себе в різних жанрах, стилях, техніках є назагал геть незрозумілим.

"Звичайно, алгоритм прийняття у професійні спілки існує, – каже Роман Метельський. – Але всі організаційні кроки, коли ти маєш своє бачення, але не маєш досвіду, є для багатьох поза межами компетенції. І люди поняття не мають, куди стукати і що з тим робити. Тому, серед іншого, ми ставимо також на організацію лекційно-навчальної роботи, яка, вважаємо, буде дуже до речі". Серед перших кроків відновленого УФОТО – організація виставки "Батьківщина у світлинах" на кшталт тієї, яка – однойменна – стала першою (до слова, справді масштабною) подією історичного Українського Фотографічного Товариства 1930 року.

Найближчими днями відновлене УФОТО опублікує положення про участь у виставці, яку планують на травень наступного року. Вже є домовленість із Чикаго, що на період найближчих новорічно-різдвяних свят до Львова приїде фотовиставка із 46 великоформатних фото "Українське Чикаго 50-х років". А також буде підготовлений і виданий популярний словник фотографічних термінів. "Ми всі давно в різних царинах послуговуємося уніфікованими словами, які часто-густо калькуємо з англійської мови, – зауважує Роман Метельський.

– Уже так, як є, але нагадати, що маємо власні українські відповідники – чому ні? А раптом деякі з них і в сучасності приживуться? Приміром, слово "світлина" ще не так давно дуже дивувало, а сьогодні вже звичне. А є ж іще "світливець" (фотограф) чи "світлити" (фотографувати).

Персонально мені дуже подобається слово "прозірка" замість узвичаєного "слайд". І таких відповідників для інших понять є чимало.

Ярина Коваль

До списку новин