загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Кисневе голодування очей може призвести до погіршення та навіть втрати зору

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кисневе голодування, або гіпоксія — недостатнє потрапляння кисню до тканин і органів організму. Lens розповідає про гіпоксію рогівки ока, яка може спричинити значні порушення зору аж до сліпоти. Особливо ризикують носії контактних лінз, адже контактна лінза — це чужорідне тіло, яке перекриває собою значну частину рогівки, і за неправильного використання може зашкодити оку.

Око людини відрізняється від інших органів тим, що рогівка не має власних кровоносних судин (щоб досягнути максимальної прозорості для пропускання світла через око до зорових нервів). Вона має здатність самостійно вбирати кисень з атмосферного повітря і через зволоження слізної рідини при кліпанні.

Вбирання кисню та зволоження рогівки відбувається за схемою, що нагадує помпу. Причому недостатнє зволоження рогівки якраз і знижує її здатність до вбирання кисню. Першопричини гіпоксії очей: тривале перебування в задушливих приміщеннях, а також наявність кондиціонування без провітрювання та зволоження повітря у приміщенні; тривала робота за комп’ютером; недосип (до нього додається загальне зниження ритму обмінних процесів, що затримує постачання киснем до всіх тканин організму); неправильний підбір контактних лінз за параметрами повітряної проникності та гідрофільності; порушення правил носіння та догляду за контактними лінзами (ціна на лінзи та розчини досить висока, тому нерідко люди носять лінзи довше встановленого терміну або не очищують їх на достатньому рівні — це призводить до зниження пропускання вологи та кисню в лінзах через забруднення власними білковими відкладеннями, не кажучи вже про небезпеку накопичення хвороботворної мікрофлори); звичка спати в контактних лінзах, не передбачених для цього. Кожен випадок гіпоксії не минає безслідно для організму, стаючи серйозним випробуванням для очей.

Спочатку це може бути печіння, відчуття стороннього предмета або піску, іноді стає боляче кліпати, з’являється загальне відчуття втоми та важкості в очах. У запущених станах починається зниження гостроти зору, порушується ритм обмінних процесів в оці, що призводить до появи запальних захворювань, серед яких кератит, кон’юнктивіт та неоваскуляризація рогівки (захворювання, за якого в тіло рогівки починають проростати нові капіляри, оболонка ока припиняє пропускати світло, що може закінчитися сліпотою).

Щоби забезпечити постачання кисню до очей, потрібно: вибирати контактні лінзи з високими показниками пропускання кисню (особливо якщо у вас підвищена чутливість рогівки); не переношувати лінзи довше зазначеного часу безпосереднього носіння або тривалості загального використання; не допускати тривалого перебування в непровітрюваних приміщеннях — виходити на свіже повітря, провітрювати кімнати (це саме стосується і кондиціонерів і загазованих/прокурених приміщень); за тривалої роботи з комп’ютером використовувати зволожувальні краплі, а також робити перерви; щодня не менше двох годин проводити на свіжому повітрі; лягати спати не пізніше 22:00; намагатися різноманітно харчуватися, вживати зелень і вітаміни. 

Джерело:
До списку новин