загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Жидичин на Волині: історія та сучасний центр

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В інтернеті вдалося розшукати столітні фото, які було зроблено в селі Жидичин поблизу Луцька. Світлини – у колекції Інституту мистецтв Польської академії наук. Датовано їх 1920-1930-ми роками.

На давніх кадрах можна побачити резиденцію греко-католицьких єпископів Луцької дієцезії, яку було збудовано в неокласичному стилі. На початку ХVIII століття в Жидичині з ініціативи холмського греко-католицького єпископа Йосипа Левицького на місці колишнього дерев’яного монастиря почали споруджувати кам’яний. Будівництво святині тривало аж до кінця ХІХ століття.

Дослідник Мечислав Орлович писав, що будівлю палацу митрополитів було зведено в 1723 році. Палац митрополитів у Жидичині був резиденцією вищої духовної ієрархії різних конфесій. Саме тут залагоджували церковні й державні справи. Сьогодні в жидичинській святині теж вирує активне життя. Про діяльність «Жидичин Центру» та його заходи вдалося поговорити з керівницею Центру туристичної інформації та паломництва «Жидичин центр» Юлією Дащук.

- Юліє, розкажіть про «Жидичин Центр». Коли він з’явився, яка його основна діяльність?

- Активність команди, яка впевнено розвиває Жидичин, заручившись підтримкою місцевого монастиря, привертає неабияку увагу. Усе частіше люди хочуть побачити, що там є, бо чули про це… Після адміністративно-територіальної реформи жидичинська громада стала частиною Луцької ТГ, тепер це Жидичинський старостинський округ. Проте спадщина, люди й підходи до роботи аж ніяк не провінційні. Не одне село має на своїх теренах монастирі, храми, городища, цвинтарі, місця боїв, поховання, але не знає, як із цим працювати. У Жидичині знають. Центр туристичної інформації та паломництва «Zhydychyn Center» було офіційно відкрито 25 серпня 2019 року. Його спорудили з ініціативи місцевого монастиря, й за три роки він став осередком культурного і туристичного життя сільської громади. Умовно кажучи, тут на всю розвивають бренд «Древній Жидичин». Під дахом центру трудиться команда, яка випускає у світ книжки про історію села, продукує сувенірну продукцію, видає на-гора ідеї для культурних акцій, проводить екскурсії. Місія центру не менш амбітна, як і сам проєкт – «Відкриваємо Древній Жидичин цілому світу». У створення інформаційно-туристичного центру інвестували майже 300 тисяч гривень. 100% інвестиція монастиря. З появою центру зросла цікавість туриста не лише до монастиря, а й до місцевості загалом. Поряд – Скит, давньоруське городище Скудельничі, недалеко – будинок культури, який волонтери «Жидичин Центру» у співпраці з монастирем мріють трансформувати в сучасний культурний простір SKIRA CULTURE HOUSE (на честь засновника Волинської цимбальної школи Романа Скіри, що родом з Жидичина), у планах – розвиток місцевих агросадиб і прийом туристів з мегаполісів.

 

До списку новин