загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Посівалки на Старий Новий Рік

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Найважливішою традицією Старого Нового року є посівання. Посівати починають ще з самого ранку 14 січня до сходу сонця.

Посівалки або засівалки – це обрядові пісні та вітальні віршики. За традицією, посівати повинні чоловіки – як діти, так і дорослі. Першим посіяти зерно і благополуччя в домі повинен чоловік або маленький хлопчик.

Вважалося: якщо 14 січня першою поріг дому переступить дівчина – це недобрий знак. Нині ж уже засівають і хлопчики, і дівчатка. Вони, зокрема, обходять будинки родичів, хресних батьків, знайомих та сусідів, де розсипають по кімнаті зерно й бажають господарям щастя, здоров’я, достатку та хорошого врожаю у новому році.

У відповідь на це господарі обдаровують засівальників частуваннями, гостинцями і грішми. 

*** Сію, сію, посіваю, З Новим роком вас вітаю! Щоб ви Пане Господарю, Були такі чисті, як наші святки Пречисті. Щоб були такі красні, як наше сонце ясне! Щоб були такі величні, як наш хліб пшеничний!

*** Щоб і дома, і на полі Вам всього було доволі. Сієм, сієм, посіваєм, З Новим роком Вас вітаєм!

*** Сію, сію, посіваю З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося, Щоб ніколи не хворіли, Щоб нічого не боліло, Щоб у праці все горіло Та й в кишені шелестіло! Щоб, як квіти, Ви цвіли Та сто років прожили!

Джерело:
До списку новин