загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Гречка стане делікатесом

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні ціна гречки може зрости більш ніж на 40%. Це станеться, якщо Росія введе заборону на вивезення гречки, як це було з травня до вересня в 2021-му. За такого сценарію середня вартість злетить навесні аж до 70-80 грн/кг. 

Про це розповів директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий для "Головкому". І це при тому, що крупу було включено владою до списку соцпродуктів із максимальною торговою націнкою до 10%.

Але якщо заборону на вивезення не введуть, то ціни залишаться на колишньому рівні. Інших економічно обґрунтованих передумов для такого різкого подорожчання експерт поки що не баче.

"В Україні був досить непоганий урожай, уряд на підтримку галузі виділив 50 млн грн, це дотації 1,5 тис. грн на гектар. Поліпшується ситуація із посівними площами: у 2020 році було 81 тис. га, минулого року – 84 тис. га.

У Росії також був достатній урожай для забезпечення внутрішнього ринку та експорту", – каже Громовий. У 2021-му гречка в Україні значно подорожчала – до 30%. Наразі найпопулярнішу в нашій країні крупу в супермаркеті можна купити в середньому за 43-52 грн/кг.

Раніше повідомлялося, що незважаючи на введення в Україні регулювання цін на олію, вони не обвалилися. Більше того, деякі марки дорожчають від тижня до тижня.

Так, згідно з даними "Мінфіну", у січні 2022 року середньомісячна вартість однієї з найпопулярніших в Україні марок олії – "Олейни" – зросла, порівняно з груднем, коли було введено держрегулювання. Причому зростання склало майже 2 грн – з 56,01 грн/0,85 л до 57,76 грн/0,85 л.

Джерело:
До списку новин