загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пожежа у Шевченківському гаю: згоріла гуцульська ґражда ХІХ ст. та понад 200 експонатів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Постраждалих унаслідок пожежі немає. У Львові під час пожежі на території Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького згоріла гуцульська гражда 19 століття та близько двохсот експонатів.

Про це повідомили у музеї, передає "Еспресо.Захід". Як відомо, гуцульська гражда середини ХІХ століття була привезена із села Криворівня, що на Прикарпатті. Разом з нею згоріли близько двохсот експонатів музею. Такий вигляд гуцульська гражда мала до пожежі "У нашому Музеї сьогодні сталася біда – у секторі Гуцульщина згоріла ґражда. На жаль, вогонь дуже швидко знищив будівлю, адже вона була повністю дерев’яна.

Разом із нею згоріло близько 200 експонатів. Постраждалих унаслідок пожежі немає", – йдеться в повідомленні. Довідка. Гражда зі села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області збудована в середині ХІХ ст. Житло виглядало як маленька фортеця.

Хата мала дві кімнати, розділені сіньми: ліва була робочою, а права – святкова. При правій кімнаті – комора, в якій складали кращий одяг, сукно, вовну, скриню з жіночим вбранням. З двох сторін хата мала хліви ("притули"), в яких тримали овець. Вони утеплювали житло, захищали його від холодних вітрів.

Гуцули були вправними майстрами – вінці зрубу припасовані так добре, що ущільнення мохом вже не потребували. Всередині стіни рівненько оброблені рубанком і відшліфовані до блиску, такі ж сволок, гряди і гладкі підлоги. Всі хатні меблі, посуд, найпростіші ужиткові речі були прикрашені різьбою, випалюванням чи іншим декором. Фото: Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Джерело:
До списку новин