загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Вартість борщового набору за рік зросла вдвічі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У січні 2022 року вартість борщу більш ніж у два рази перевищила показник січня минулого року. На продовольчому ринку України спостерігається стійка тенденція до зростання цін практично на всі продукти харчування, яка спостерігатиметься й надалі. Зокрема, індекс борщу за рік збільшився вдвічі.

Про це повідомляє Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки", передає "Еспресо.Захід". Як зазначається, подорожчання зумовлене низкою чинників.

Перш за все, це урядове збільшення з січня 2021 року тарифів на електроенергію через скасування пільгового тарифу (+36,6 %), водопостачання (+10,9 %), водовідведення (+17,3 %), підвищення цін на енергоносії, плати за оренду приміщень та комунальних послуг в цілому, рівня заробітної плати працівників, транспортних витрат, зокрема, бензину А-95 (+22 %) тощо.

Також подорожчання відобразилось і на тих продуктах, які входять до так званого "індексу борщу". У торговельній мережі відбулося підвищення роздрібних цін на овочі борщового набору.

Зокрема, на початку січня 2022 року проти жовтня 2021 року ціна зросла на картоплю на 1 % (8,76 грн /кг) капусту білокачанну – на 54 % (12,09 грн/кг) цибулю ріпчасту – на 26 % (12,09 грн/кг) моркву – на 11 % (9,98 грн/кг). Крім того, за розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у першому кварталі 2022 року очікується подальше підвищення цін – залежно від виду овочів – на 15-25 % проти цін початку 2022 року.

Вартість борщу у січні 2022 року більш ніж у два рази перевищила показник січня минулого року. Водночас найменших змін зазнали споживчі ціни на свинину.

Так, на початок січня 2022 року ціна на неї порівняно з січнем 2020 року підвищилася на 6,8 % – до 123,75 грн/кг.

Споживча ціна на сало збільшилася на 19,8 % і становить 90,24 грн/кг.

До списку новин