загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Гроші на ліки: як пенсіонери витрачають «ковідну тисячу»?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Із 24 січня 2022 року вакциновані українці, старші за 60 років, отримали можливість придбати ліки за віртуальні «ковідні» кошти. За даними Мінекономіки, за тиждень, що діє «єПідтримка», українці витратили понад 88 мільйонів гривень на медичні препарати.

Наскільки зручна ця програма для старших людей і чи правильний крок зробила влада, «діджиталізувавши» виплати за вакцинацію? Як отримати гроші на ліки? Повнолітні українці, які отримали повний курс вакцинації і згенерували у застосунку «Дія» «зелений» COVID-сертифікат, мають право отримати так звану «ковідну тисячу».

Їх можна витратили лише віртуально на книги, кінотеатри, спортивні клуби. 19 січня уряд розширив дію програми «єПідтримка» і «доєднав» пенсіонерів, яким дозволили витрачати онлайн-гроші на купівлю ліків.

Придбати ліки можна в будь-якому аптечному пункті або сформувати інтернет-замовлення, купивши ліки онлайн. До переліку лікарських засобів не входять: біодобавки; косметика; медичні прилади.

Купити можна як рецептурні препарати, так і препарати без лікарського припису. Витратити 1000 гривень на ліки можливо: якщо встановлений застосунок «Дія», відкрита віртуальна картка «єПідтримка» і смартфон підтримує безконтактну оплату NFC; якщо встановлений застосунок «Дія», відкрита віртуальна картка «єПідтримка», але смартфон не має функції безконтактної оплати. В такому випадку необхідно звернутися до банку і отримати фізичну картку «єПідтримка»; якщо немає смартфону, на який встановлюється «Дія» і телефон не підтримує функцію безконтактної оплати, то необхідно почекати другого кварталу 2022 року, пояснює заступник міністра економіки Олександр Грибан: «Програма реалізується в декілька етапів.

Перший етап найпростіший через «Дію», а в другому-третьому кварталі 2022 року будуть започатковані механізми, як можна буде зробити це офлайн саме для тих людей, які не мають смартфонів, але бажають отримати таку допомогу», – каже урядовець. Крім цього, урядовці хочуть розширити коло осіб, які можуть скористатися «ковідною» тисячею.

Планується, що, крім пенсіонерів, купити ліки зможуть вакциновані люди із інвалідністю будь-якого віку.

Джерело:
До списку новин