загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як продовжити отримувати українську пенсію в Польщі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Серед українців, які приїхали до Польщі через війну, є багато тих, кому виплачували пенсію в Україні. Зараз вони ставлять собі питання про те, як продовжити її отримувати за кордоном.

UAinKrakow.pl детально розповідає, як перевести українську пенсію до Польщі. Відповідно до Угоди про соціальне забезпечення між Україною та Польщею, Пенсійний фонд продовжує переказувати пенсію українцям щоквартально та в повному обсязі. У Польщі українцям виплачують пенсію в євро згідно з офіційним обмінним курсом, встановленим Національним банком України. В українців, яким пенсію переказують на банківські картки, проблеми з отриманням коштів здебільшого не виникають. Вони можуть зняти готівку в банкоматі чи розрахуватися карткою на касі, обравши потрібну валюту.

Пенсійні кошти обов’язково надійдуть на рахунок незалежно від того, в якій частині світу перебуває їхній отримувач. Натомість із труднощами зіштовхнулися люди, які отримували в Україні пенсію готівкою в поштових відділеннях. Однак і з цієї ситуації є вихід. У цьому випадку слід зробити наступне: відкрити банківський рахунок в одному з банків Польщі; звернутись із заявою в місцевий відділ Управління соціального страхування (ZUS).

Організація подасть заявку до Пенсійного фонду України, після чого пенсію почнуть виплачувати громадянину України на польський банківський рахунок. Те саме стосується українців, які отримували польську пенсію на банківський рахунок в Україні. Якщо пенсіонери переїхали до Польщі та хочуть, щоб кошти їм надходили на польський рахунок, то також мусять звернутись із заявою до ZUS.

Це можна зробити одним із запропонованих способів: звернутися до місцевого відділення ZUS із проханням перенести пенсію на рахунок у польському банку або зробити відповідний запит поштою – надіслати заяву листом до відділення ZUS за адресою: Oddział ZUS w Rzeszowie Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych ul. Piłsudskiego 12 35-075 Rzeszów, Polska

Варто зазначити, що за умовами міжнародного договору між Польщею та Україною з моменту, коли нарахування пенсії на банківський рахунок в Україні припиниться, її почнуть виплачувати в Польщі. Дізнатися більше про отримання пенсії можна у відділах ZUS у Кракові, за номером телефону +48 22 444 02 55 з понеділка по п’ятницю (8:00-18:00) або написати на електронну пошту ua@zus.pl.

Джерело:
До списку новин