загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як майбутні пенсіонери допоможуть відновити Україну після війни

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Україна вимагає уже довгострокових ресурсів, що можуть використовуватися для відновлення та забезпечення релокації бізнесу. Для грунтовних капіталовкладень треба саме "довгі" гроші, а не короткострокові кредити чи малоємкі донати.

Щоб відбудувати цілий завод, потрібні гроші не на півроку, а в банківській системі основні депозитні вклади не перевищують цього строку. У той же час, більшість українців зіштовхуються з недосконалістю пенсійної системи держави, і ці проблеми в післявоєнний час не зникнуть.

Громадяни розуміють, що забезпечити собі старість мають самотужки. Частина збирає гроші "під матрацом", хтось довіряє свої заощадження банківським депозитам. Як показала війна — "матрац" ще треба зуміти евакуювати, а жити на пенсії хочеться гідно.

Як рятують від інфляції та у що вкладають гроші роздрібні інвестори.

Тож, розглянемо варіант накопичення громадянами коштів, який допоможе відновленню та відбудові України — використання індивідуального інвестиційного рахунку (ІІР). ІІР — це різновид брокерського рахунку, особливістю якого є надання державою податкових пільг його власнику.

При цьому для інвестора доступні всі ті самі активи, що й у випадку з брокерським рахунком. Важливо заздалегідь подбати про своє фінансове майбутнє. Спираючись на досвід розвинених країн, можемо побачити, що існують ефективні фінансові інструменти для досягнення цієї мети.

Вперше індивідуальні інвестиційні рахунки почали використовувати в США у 70-х роках саме у якості індивідуального пенсійного плану — IRA (Individual Retirement Accounts). Американці отримали змогу накопичувати собі пенсію без сплати податків на прибуток від інвестування в фінансові інструменти. Там це настільки популярно і доступно, що більше 80% населення мають ІІР. Багато інших країн вирішили скористатись вдалим досвідом використання індивідуальних рахунків в Америці і надали аналогічну можливість своїм громадянам. Керівництво Великобританії запропонувало населенню інвестувати в ISA, які, на відміну від IRA, не мають прив'язки до пенсійного плану. Тобто конкретно ISA не є чисто пенсійним продуктом, таким є його різновид — Lifetime ISA (LISA), який використовується для накопичення грошей на покупку нерухомості або заощадження коштів на майбутнє. Щорічно інвестором сплачується внесок у розмірі £4,000 до досягнення ним 50-річного віку.

"Фішкою" продукту є те, що держава доплачує бонус у розмірі 25% (але не більше £1,000) на залишок, та дає інвестору податкові пільги, як правило це відсутність податку на прибуток. Ще одна значна перевага — можливість зняти гроші достроково без санкцій у разі купівлі нерухомості, досягненні 60-ти років або у випадку важкої хвороби. В інших випадках інвестор сплачує штраф у розмірі 25% від загальної суми. Згодом індивідуальні інвестиційні рахунки стали використовувати в Австралії, Нідерландах і Японії. В Японії ІІР — NISA (Nippon Individual Saving Accounts) одразу стали популярними. Лише протягом першого року 6,5 млн людей відкрили рахунки.

Деякі наші сусіди вже переймають досвід зарубіжних фінансових установ та надають своїм громадянам можливість заощаджувати з використанням індивідуальних рахунків. Думаю, у більшості читачів цієї публікації виникає логічне запитання — чи доступний такий спосіб інвестування українцям? Зараз, на жаль, ні. І через це не тільки люди втрачають можливості, а й держава.

Щодо держави, вона отримала б багато привілеїв, серед них: Залучення коштів потенційних інвесторів, які замість того, щоб тримати гроші "під матрацом", вкладатимуть їх в економіку країні; Вітчизняні компанії отримують більш доступні кошти, ніж ті, що виникають у випадку з банківськими депозитами; Розвиток ринку через збільшення попиту на фінансові інструменти; "Довгрстрокові гроші" для економіки.

До списку новин