
Найближча зима стане серйозним випробуванням для українців. Йдеться не лише про бойові дії, які можуть тривати до кінця поточного року і навіть у наступному році. Вже зрозуміло, що з підготовкою до найближчого опалювального сезону можуть виникнути проблеми. Видобуток газу в країні через війну падає, а ціни на нього в Європі, як і раніше, високі.
Однак, можливо, головною перешкодою для нормального проходження осінньо-зимового періоду буде не газ. "Апостроф" з'ясовував, як країна готується до зими 2022-2023 років. Кого не зігріють, того евакуюють Опалювальний сезон - завжди випробування для української економіки і житлово-комунального господарства. Тож готуватися до нього потрібно ретельно і завчасно.
При цьому наступна зима стане рекордною за масштабом задач, які доведеться вирішувати, оскільки крім звичайних проблем з постачанням енергоносіїв, станом мереж і тарифами доведеться мати справу з масштабними руйнуваннями и браком коштів внаслідок війни.
Серйозність наявних викликів очевидно розуміє уряд, оскільки створив спеціальний штаб під керівництвом міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, який на постійній основі займатиметься підготовкою до опалювального сезону. Головна задача штабу - підготовка інфраструктури теплопостачання.
За даними уряду, ця інфраструктура зазнала масштабних руйнувань. Російські війська зруйнували понад 200 котелень та пошкодили цілий ряд теплоелектроцентралей (ТЕЦ) - Кременчуцьку, Чернігівську, Охтирську, Луганську, Сєвєродонецьку.
"Сьогодні уряд вивчає ступінь пошкодження об’єктів теплопостачання і оцінює можливість введення їх в дію до настання опалювального сезону, - говорить радник прем’єр-міністра Юрій Бойко.
Наприклад, за оцінкою енергетиків, Чернігівську, Охтирську та Кременчуцьку ТЕЦ цілком реально ввести в стрій до осені, принаймні в тій частині, що відповідає за постачання тепла і гарячого водопостачання".