загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Конфлікти у тролейбусах: хто з переселенців має право на безоплатний проїзд у Кропивницькому?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У Кропивницькому для вимушених переселенців, які належать до пільгових категорій, передбачили безкоштовний проїзд у тролейбусах та автобусах. Проте через плутанину у визначенні цих категорій люди, яким довелося евакуюватися з власних домівок, стикаються із конфліктами на відносно безпечній Кіровоградщині. Конфлікти у кропивницьких тролейбусах Подружжю Ігорю та Марині М.* разом з дітьми вдалося приїхати у Кропивницький з Луганської області у березні. У рідному місті, яке наразі перебуває під тимчасовою окупацією російських загарбників, у них лишилося житло і бізнес. «Нам пощастило виїхати власною автівкою, то ми хоч змогли трохи більше речей прихопили.

А хто евакуаційними автобусами, то з собою максимум дві торби взяти можна. Люди рятуються з майже порожніми руками, полишаючи все. Часто не маючи грошей», – зауважує Марина.

По приїзді до Кропивницького людям потрібно знайти житло, зареєструватися у Центрі надання адмінпослуг, знайти школу для дітей, оформити посвідку переселенців та інші документи – і це все до того, як отримати власне фінансову допомогу. Тож вимушеним переселенцям доводиться їздити по багатьом інстанціям громадським транспортом, часто при цьому не знаючи міста та маючи обмежений бюджет.

У міському ЦНАПі Марині сказали, що вона має право безкоштовно їздити тролейбусом, адже в неї двоє неповнолітніх дітей. Водночас кондукторка їй пояснила, що вона скористатися цією пільгою не може, якщо їде у тролейбусі сама. Переселенка каже, що почувалася приниженою, коли з’ясовувала при інших пасажирах, чи має право на безоплатний проїзд. Ігор додав, що також був свідком неприємного конфлікту вимушеної переселенки і кондуктора у тролейбусі в Кропивницькому.

За його словами, дівчина показала у «Дії» посвідку переселенки, проте кондуктор наполягав, що вона має оплатити проїзд. Зчинився скандал, більшість пасажирів заступилися за дівчину, кропивничани самі заплатили за її проїзд. Проте звучали подекуди і «поприїжджали тут», «самі винні», «ви втікачі, а не переселенці» тощо. «Ми ж не обирали, щоб по нашому рідному місту їхали танки і гатили по наших домівках.

Це не результат наших дій чи бездіяльності. Окупантам все одно на твої політичні погляди, рідну мову – вони просто нищать все, до чого дотягнуться», – прокоментував чоловік.

І уточнив: звісно, такі безпідставні звинувачення поодинокі і рідкісні у порівнянні з масовою підтримкою українців. І їхня родина вдячна кожному і кожній, хто з розумінням ставиться до того, що вони були вимушені пережити. «Проте у цій діжці меду такі звинувачення стають ложкою дьогтю – хоч однією і маленькою, але дуже гіркою», – додає Марина.

Джерело:
До списку новин