загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як біженцю з України відкрити власний бізнес у Польщі: поради експерта та особистий досвід

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Однією з форм допомоги українцям, які через війну приїхали до Польщі, є спрощення процедури відкриття бізнесу. UAinKrakow.pl розповідає, як саме змінилося законодавство в галузі підприємництва та ділиться історією Валентина Лукіянчука — киянина, який розпочав власну справу в Кракові.

Про реєстрацію власного бізнесу. У деталях ведення бізнесу в Польщі нам допомагав розібратися консультант Пункту обслуговування підприємців у Кракові Петро Запольський. Зі слів експерта, раніше те, яку форму діяльності міг відкрити українець, залежало від документів, на підставі яких він перебуває в країні. Зараз громадяни України мають можливість вести бізнес на тих самих умовах, що й поляки. Єдина вимога — легальне перебування. Його можуть позбавити у двох випадках: через 18 місяців, тобто коли закінчиться дія продовжених дозволів на проживання українців у Польщі; якщо громадянин України покине Польщу на термін довший ніж місяць.

Ці права розповсюджуються й на тих, хто ще не отримав Карти побиту, але подав на неї заявку та має в паспорті штамп від воєводи. Українці, які приїхали до 24 лютого та вже зареєстровані як підприємці, але ще не мають посвідки на ведення бізнесу, незабаром зможуть подати заявку на її отримання. Формуляр для них повинні затвердити до 31 грудня 2022 року. Власний досвід Говоримо з Валентином Лукіянчуком — доктором філософії у сфері фізичної культури, фізіотерапевтом та психологом. Як каже чоловік, любов до своєї справи в нього з’явилася ще в дитинстві. “У школі я не ходив на фізкультуру за станом здоров’я. Я часто бував у лікарні, спілкувався з такими як я. Уже тоді хотілося самому вилікуватись і допомагати іншим. Отож професію я вибрав ще в третьому класі”. Вищу освіту фахівець здобув у Національному педагогічному університеті імені Драгоманова. Вчився на спеціальностях “Практична психологія” та “Здоров’я людини”. Згодом захистив докторську дисертацію з фізичного виховання. У Києві Валентин мав успішну практику. Ба більше, чоловік розробив авторську систему самовдосконалення “Вольова пластика”. “Моя система сприяє оздоровленню, розвитку та самовдосконаленню людини, а також подоланню стресу. В її основі лежить не лікування, а навчання організму. “Вольову пластику” можуть використовувати фізіотерапевти, психологи, спортсмени, фітнес-тренери та масажисти”, — розповідає фахівець.

Внаслідок російської агресії Валентин був змушений покинути Київ і переїхати до Кракова. Тут він познайомився з Людмилою Петренко, власницею центру здоров’я та краси “LuViital”, що розташований на площі Матейки, 5. Вона підтримала чоловіка після приїзду до Польщі.

Зараз Валентин веде власну господарську діяльність на базі центру – допомагає людям з ДЦП, аутизмом та функціональними порушеннями організму. “На початку було нелегко, — зізнається Валентин. — Я розумію, як себе почувають українські біженці. Саме тому безплатно приймав українців – як психолог надавав консультації, а як фізіотерапевт допомагав паралізованим діткам. Зараз українців приходить менше, бо багато повернулися додому”. Головною перепоною для Валентина під час відкриття бізнесу був мовний бар’єр. З іншим йому допомогли в Пункті обслуговування підприємців Кракова, де надають консультації, зокрема, й українською мовою.

“У Польщі є багато можливостей для підприємців. Наприклад, надають безкоштовну інформаційну підтримку. Крім того, перших півроку є можливість не платити частину складки до ZUS”, — ділиться враженнями чоловік. Ми попросили підприємця дати кілька порад українцям, що планують відкрити бізнес у Польщі. “Для початку ви маєте вирішити для себе, що вмієте робити краще за інших”, — радить Валентин і додає: “Треба добре продумати свій бізнес, інтегруватися в спільноту та вивчати польську мову, а коли вже вирішили всі формальні питання – не гаяти часу”.

Джерело:
До списку новин