загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Недоотримана пенсія. Хто та як може отримати кошти померлого пенсіонера — що варто знати

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Недоотримана пенсія у зв’язку зі смертю пенсіонера може бути виплачена членам сім'ї в установленому порядку.

Хто може отримати пенсію

Одержати виплату недоотриманої пенсії можуть члени сім'ї померлого, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті (ст. 52 Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування), у тому числі непрацездатні члени сім'ї. Виплата пенсії, що належала пенсіонерові й залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, здійснюється по місяць смерті включно. У разі відсутності членів сім'ї, або у разі не звернення ними за виплатою вказаної суми в установлений строк, сума пенсії, що належала пенсіонерові й залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, входить до складу спадщини.

Свідоцтво про право на спадщину оформлюється нотаріусами відповідно до закону.

Як змінилися правила прийняття спадщини в Україні

Починаючи з 01 квітня 2021 року виплата недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю одержувача здійснюється органами ПФУ виключно через установи уповноважених банків.

Куди звертатися

Для отримання такої виплати члени сім'ї повинні звернутися до: територіальних органів Пенсійного фонду України; виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Який строк звернення

Члени сім'ї повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. У разі звернення кількох членів сім'ї, які мають право на отримання суми пенсії, належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну.

Як подати заяву

Подати заяву на отримання недоотриманої пенсії померлого пенсіонера заявник може особисто або через законного представника. Для цього треба відправити пакет документів:

Які документи потрібні

Перелік документів, необхідних для отримання послуги щодо недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера: 1. Заява, в якій вказано проміжок часу недовиплати пенсії. 2. Паспорт громадянина України та його копія.

Джерело:
До списку новин