
Якось вона побачила незавершену серветку, над якою працювала внучка, взяла голку й спробувала вишивати. І з того часу це стало її улюбленим заняттям. У роботі Тетяна Миколаївна використовує старі нитки, розпускаючи шапки та светри. І лише кольори рідкісних відтінків купує в магазині.
Майстриня вишиває не лише за готовою схемою, а й доповнює, «перевдягає» та переміщує героїв сюжету картини. Буває, до 100 кольорів ниток у роботі використовую. «Щоб обличчя на полотні «Таємна вечеря» були більш виразними, вишивала їх з масштабом 1 до 1, а одяг 1 до 4, — розповідає Тетяна Миколаївна.
- Чим більше відтінків у картині, тим вона «живіша». Буває, до 100 кольорів ниток у роботі використовую. Якщо придивитися, то товщина їх різна, але після того, як я попрасую та відпарю, вони між собою «потоваришують» і разом створюватимуть ефект об’єму». За 15 років рукоділля вона вишила величезну кількість картин, які зараз перебувають у приватних колекціях України і світу. Свою ж власну — зі 120 вишитих полотен — пані Тетяна представила на авторській виставці в рідному Кременчуці. Там члени експертної ради Національного реєстру рекордів України з Києва зареєстрували нове досягнення у заявленому рекорді «Найбільша кількість вишитих хрестиків на авторських картинах», категорія «Мистецтво»: 6 716 030 хрестиків, загальна площа — 25,37 кв. м. Саме з такими параметрами досягнення Тетяни Мкртчян входить до Національного реєстру України.