загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Військовий облік жінок: офіційне рішення кого стосується, як записатися та чи буде покарання

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою  спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених у абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням», — зазначено у пояснювальній записці. Але в законі залишили норму про обов’язкове взяття на військовий облік медичних працівників.

Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних», — написано в законі. Також відомо, що у 2021 році міністерство оборони України розробило нову редакцію наказу щодо військового обліку для жінок. З того часу і донині це питання є досі є ключовою темою дискусій, що породжує багато міфів та плутанини. Що означає мобілізація жінок — йдеться у матеріалі «Громадського».

Що таке військовий облік? Військовий облік проводиться для планування комплектування Збройних сил України та інших законних військових формувань. Він поділяється на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Згідно зі змінами у Законі про військову службу в Україні від 30 березня 2021 року, жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з військово-обліковою, та придатні до військової служби за станом здоров’я та віком, мають стати на військовий облік військовозобов’язаних. Зараз ця процедура є обов’язковою за законом, хоча в Міноборони пропонують це змінити.

Хто такі військовозобов’язані? Військовозобов’язані ㅡ це люди, які перебувають у запасі для комплектування Збройних сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. То жінок призиватимуть на військову службу? Взяття на військовий облік ㅡ це не призов на службу. Та все ж жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу у воєнний час. У мирний час ㅡ тільки добровільно, тобто за контрактом. Коли облік запрацює повноцінно, жінкам за потребою пропонуватимуть брати участь у зборах чи тренуваннях.

Джерело:
До списку новин